>

AYIN ARMAĞANLARI

Cosmoturk'ü tavsiye et, kazan...

Cosmoturk okurları "TIKLA-KAZAN" banner'ını tıklayarak DVD veya KİTAP kazanmaya devam ediyorlar. İşte 24.haftanın armağanları...
 
   
 
 
     
Cosmoturk'ü 5 arkadaşınıza tavsiye edin, her hafta "DVD" veya "KİTAP" kazanma şansını yakalayın.

Her hafta Cosmoturk'ü 5 TIKLA-KAZAN BANNER'ıyla ARKADAŞINA TAVSİYE eden - 4 Cosmoturk okuru DVD ve 10 Cosmoturk okuru - birbirinden güzel kitaplar kazanıyorlar.

Armağanlar, kazanan okurların posta adreslerine gönderilecektir.

İşte bu haftanın armağanları:

Palermo'dan, MIMIC 2 - Alix Koromzay, Bruno Campos, Will Estes DVD'si...

An Yayıncılık'tan, Ahmet Saatçioğlu - PARALEL DÜNYALAR kitabı...


YAPMANIZ GEREKENLER

1- Sitemizin sol üst köşesinde bulunan "TIKLA - KAZAN" bannerını veya burayı tıklayın
2- En yakın 5 arkaşınızın mail adresini yazın
3- Ve gönder tuşuna basın

Hepsi bu..

DVD veya Kitap armağanı kazanan okurlarımızın isimleri her Pazartesi sitemizde yayınlanacak ve e-mail adreslerine iletişim bilgileri gönderilecektir.

Yanlış gönderim, tekrar edilen mail adresleri ve hatalı mailler sistem tarafından tesbit edildiği taktirde işlem iptal edilecektir.

Amacımız www.cosmoturk.com'un yeni okur kitlelerine ulaşmasıdır.

--------------------------------------------------------

DVD

MIMIC 2
TEHLİKELİ YARATIKLAR 2
PalermoYönetmen: Jean De Segonzac
Oyuncular: Alix Koromzay, Bruno Campos, Will Estes

Başarılı bir bilimadamı olan Susan Tyler ve Dr. Peter Mann, New York'ta çocukların hayatını tehdit eden bulaşıcı bir hastalığı kökünden kazımak için birlikte çalışıyorlar. Dr. Tyler, hastalığın taşıyıcısına karşı farklı türlerden bir DNA oluşturuyor. Bu yeni türe Judas adını veriyor ve Dr. Mann'in asistanı bunu tüm New York kentine tanıtıyor.Bilimin ve teknoolojinin önlenemez yükselişinde doğanın insanoğluna karşı çıkışını fantastik bir türde anlatan "Mimic"'te başrolü Oscarlı genç oyuncu Mira Sorvino üstleniyor. Tarantino tayfasından Guillermo Del Toro'nun yönettiği film, medeniyet uğruna doğanın dengesini bozan insanoğluna korku türünde bir mesaj adeta.

Detaylı Özellikler:
Bölge Kodu: 2
Video Formatı: PAL
Orijinal Dili: İngilizce
Seslendirme Dilleri: İngilizce, Türkçe
Altyazı Dilleri: İngilizce, Türkçe
Ses: Dolby Digital 5.1
Ekran Oranları: 16:9 Anamorphic Widescreen
Süre: 80 Dk
Yapımcı Firma / Yılı: Film Pop, 2001


----------------------

KİTAP

HAYALLE UZLAŞMA
Ahmet Saatçioğlu
An Yayıncılık“Türk lirası sürekli olarak değer Kazanıyordu. Bugün itibariyle Bir Türk Lirası , 1.09 Euroya ve 1.3 Amerikan Dolarına karşılık geliyordu. Enerji Üretim Projesi Kapsamında milyonlarca işsize iş bulunmuştu.Milyonlarca çalışan , özellikle yeraltı hareketlerinin yoğun olduğu dünyanın çeşitli noktalara yerleştirilmişti. İşsizlik oranı şimdiden yüzde beşler civarına inmişti. Sosyal Güvenlik çalışmaları kapsamında işsizlere , işsizlik maaşı bağlanmıştı. Yıl sonu itibarıyla kişi başına düşen milli gelirin , önüçbin Türk Lirasını aşacağı tahmin ediliyordu. Bu da , yaklaşık olarak onsekizbin Amerikan Doları demekti...” Vazgeçılen sevgiler var, bu ülkede. Unutulan dostlar. hatırlanmak istenmeyen anılar var. imkansızlıklar içerisinde sürdürülen yaşamlar var. Sürdürülemeyip sona eren hayatlar, açIıktan ölen çocuklar var... Ama açken gülen çocuklar da var, bu ülkede. Komşusu açken yemek yiyemeyenler de. Düşene gülmeyen insanlar da var, bu ülkede. Son lokmasını bir sokak kedisiyle paylaşanlar da... En acı tarafı yok olmasa yüz tutan bir şey var bu ülkede: o da umut! Çünkü. üretim yok bu ülkede. Çünkü çocukluğumuzdan beri üretmeyi hayal etmeye yönlendirilmedik. Ufacık bir çocukken de, genç bir insanken de. yetişkin biri olduğumuzda da. Hiç hayal etmedik: üretmeyi , yaratmayı ! Ne zaman bir hayal kursak hep durdurulduk. Daha güzel bir dünyayı hayal edenleri hep durdurduk .Hep şöyle dedik :” Aman boşversene O zaten hayal dünyasında yaşıyor,’’ Ne zaman birisi akIının, ruhunun sesini dinlemeye başlasa. Uyardık onu “Bırak bu hayalleri! ’’ “hayal peşinde koşuyorsun! ’’ dedik. Bu yüzden hiç hayal edemedik, varatıcılığımızı kullanamadık ve asla üretemedik. Ben hepimiz için bir gelecek hayal ettim. Neden olmasın ?

Ahmet SAATÇİOĞLU

Kaynak: www.anyayincilik.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>