>

COSMOTURK TV Kategori: KÜLTÜR & SANAT

Toprağın Çocukları - Fragman

Toprağın Çocukları

Yönetmen : Ali Adnan Özgür

Oyuncular : Erkan Can, Bahtiyar Engin, Ufuk Bayraktar, Türkü Turan, Müge Boz, Suzan Kardeş, Serdal Genç, Bertan Dirikolu, Haluk Cömert, Şebnem Sönmez, Banu Başeren,Görkem Türkeş, Ezel Akay, Orhan Ekşin, Barış Aydın, Mustafa Polat, Songül Öztoprak, Tolga Akdoğan, Menderes Samancılar

2012 Türkiye 82`

Özet :

Tüm ailesi ile huzurlu bir hayat süren nene torun, Melek ve Karika’nın kamplarına, sıtma yaydıkları bahanesi ile saldırı olur. Tesadüfen kurtulan Karika ve Melek dışında herkes öldürülür. Karika’nın babası Hanro’da aynı katliamda ölür. Katliamdan kaçan nene torun tam yakalanacakken yakınlardaki enstitüde öğrenci olan Cevher onları saldırganlardan kurtarır.
Enstitü Müdürü Kemal Hoca tarafından korumaya alınan nene toruna, öğrenciler de sahip çıkar. Enstitülerin kurucusu, dönemin Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı Tonguç enstitüye gelir, durumu dehşetle öğrenir ve aileye çok iyi bakılmasını ister.

Öncelikle Cevher ve onun enstitüdeki sevdiği kız olan Aybike, Karika ile özel olarak ilgilenirler. Cevher`in ilgisini yanlış anlayan Karika ona aşık olur. Melek ise bu durumdan rahatsızdır. Oradan kaçmaları gerektiğini düşünür ve Karika`ya gitmeleri konusunda baskı yapmaya başlar.

Komutan Necip ve adamları, Komünizmin bölgedeki merkezi olarak gördükleri enstitüye Çingeneler sebebiyle baskınlarını sıklaştırır. Önce Sündüz ve adamlarını tehdit etmek için gönderir, ardından kendisi askerleri ile baskın yapar. Yasaklı kitapları bahane ederek Kemal Hoca`yı tutuklar.

Kendi elleri ile yaptıkları amfi tiyatronun açılışına hazırlanan öğrenciler, bu olay ile sarsılırlar. Aralarında Cevher`in de olduğu bir grup, açılış gününe denk gelen mahkemeye gitmeye karar verir. Amfi tiyatro açılışı görkemli bir kalabalık eşliğinde danslarla, şarkılarla, oyunlarla yapılır. Diğer tarafta Kemal Hoca mahkemeyi kazanır. Ancak enstitülerin kapatılmasına niyetli olanlar, bununla yetinmeyecektir.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

Sitenize Ekleyincosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>