>

ANNE - ÇOCUK

''500 çifte umut doğuyor''

Medikal Park'ın düzenlediği ''500 Çifte Umut Doğuyor'' kampanyası ile 500 ailenin tüp bebek tedavisi için destek sağlanacağı bildirildi...
 
   
 
 
     
Medikal Park Yönetim Kurulu Başkanı Opt. Dr. Muharrem Usta da, düzenledikleri bu sosyal kampanya ile 500 ailenin tüp bebek tedavisi için maddi ve manevi destek sağlayacaklarını belirterek, bugün başlayan kampanyanın 22 Ocak'a kadar devam edeceğini, 24 Ocak'ta başvuran aileler arasından çekilecek kurada 500 çiftin belirleneceğinin söyledi.

Bu 500 çiftten 20'sine ücretsiz hizmet verileceğini, diğerlerine ise yüzde 45 oranında indirim yapılacağını ifade eden Usta, kampanyayaekonomik durumu iyi olmayan ailelerin
katılabileceğini anlattı.

Kampanyanın tanıtımı için Hilton'da yapılan basın toplantısında konuşan Devlet Bakanı Akşit, çocuk sahibi olamamanın ancak çözüm arandıktan sonra çözülemiyorsa kader olabileceğini belirterek, ''Çocuk sahibi olamamaktan değil, sorunu çözmek için geç kalmaktan korkulmalı'' dedi.

Bu konunun toplumda eğitimsizlik, bilgisizlik gibi nedenlerle aileiçinde sorunlara yol açtığını ifade e Akşit, Türkiye'de 7.5 milyon kişinin okur yazar olmadığını ve bunların 5 milyon 750 binini kız çocuk ve kadınların oluşturduğunu anlattı.

Akşit, kız çocukları ve kadınların eğitimine gerekli önemin verilmesinin yanı sıra erkeklerin eğitim ve bilinç düzeylerinin yükseltilmesinin de önemli olduğunu vurgulayarak, yapılan araştırmaların, üreme ve cinsel sağlık konularında kadın ve erkeklerde bilgi yetersizliği olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Kampanyaya katılmak isteyenler: (212) 491 13 13 numaralı telefondan detaylı bilgi edinebilecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>