>

ANNE - ÇOCUK

Çocuklara sömestr hediyesi....

Eti’nin, sömestr tatili nedeniyle özel bir programla çocuklara hediye ettiği “Alaaddin’in Sihirli Lambası” senenin ilk gösterimini seyircisiyle buluşturdu.
 
   
 
 
     
“Alaaddin’in Sihirli Lambası”adlı müzikli oyun gösterimlerine başladı

Eti’nin, çocuklara sömestr hediyesi “Alaaddin’in Sihirli Lambası” müzikli çocuk oyunu seyircisiyle buluştu. İstanbul’da sömestr tatili süresince ücretsiz olarak sergilenen oyuna çocuklar ve aileleri çok büyük ilgi gösteriyor.

Tiyatro kültürünü gelecek nesillerle buluşturmak misyonuyla çocuk tiyatrosuna destek veren Eti’nin, sömestr tatili nedeniyle özel bir programla çocuklara hediye ettiği “Alaaddin’in Sihirli Lambası” senenin ilk gösterimini seyircisiyle buluşturdu. Çocuklar ve aileleri tarafından yoğun ilgi gösterilen oyun süresince çocukların çok keyifli dakikalar geçirdi. Tiyatro kültürünü küçük yaşlarda eğlenerek edinen çocuklar, “Alaaddin’in Sihirli Lambası” adlı oyunla tiyatronun sihirli dünyası ile buluşmaktan çok memnunlar.

Geçen yıl boyunca tüm Türkiye’yi dolaşarak çocuklara tiyatro aşkını yaşatan “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, bu yıl sömestr tatilinde de 9 günlük özel programı ile çocukların karşısında. 25-26-27 Ocak tarihlerinde Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, çocuklarla buluşan oyun 29 Ocak’ta Özel İstanbul Çevre Okulları Tiyatro Salonu’nda, 1-2-3 Şubat tarihlerinde Akatlar Kültür Merkezi’nde 5-6 Şubat tarihlerinde de Hasan Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Oyun, ardından Anadolu’daki diğer illere seyahatine devam edecek.

Oyunu seyretmek isteyenler gösterinin oynanacağı salonların gişe/danışmalarından ücretsiz tiyatro davetiyelerini alabilirler.

Eti, çocukların ihtiyaçlarının farkında

Sürekli olarak çocuklara yönelik yeni lezzetler yaratan ve lezzeti eğlence ile sunan Eti, her zaman çocukların ihtiyaçlarını ve beğenilerini göz önüne alarak hareket ediyor. Bu anlamda çocukların hayal dünyasını geliştirecek ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunacak en temel ve sağlıklı faaliyetin tiyatro olduğunun bilinciyle mümkün olduğunca çok çocuğu tiyatro oyunları ile buluşturmayı amaçlıyor. Daha önce de “Bisküvi Adam” ve “Kakaolu Olsun” oyunlarıyla çocuklarla buluşan Eti, geçtiğimiz yıldan itibaren “Alaaddin’in Sihirli Lambası” ile ilk kez 81 ildeki 250.000 çocuğa ulaşma hedefi ile il il dolaşıyor.

Eti’nin ülkenin geleceği olarak gördüğü çocuklara olan sosyal sorumluluğu kapsamında 81 ildeki çeşitli okul ve salonlarda sergilenen oyunun, bazıları yaşamında ilk kez tiyatroya gidecek olan yüzbinlerce çocuğa ulaşarak, onların hayatında yepyeni pencereler açması hedefleniyor. Çocuk tiyatrosu yazarı Dersu Yavuz Altun tarafından ilköğretim seviyesindeki çocuklara yönelik olarak klasik masalın yeniden yorumlanmasıyla hazırlanan “Alaaddin’in Sihirli Lambası”nda, sevgi ve dostluğun önemi vurgulanıyor.

Çisenti Çocuk Tiyatrosu

1999 yılından bu yana çocuk tiyatrosu çalışmalarını sürdüren Çisenti Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Alaaddin’in Sihirli Lambası” Dersu Yavuz Altun tarafından Binbir Gece Masalları’ndan uyarlanıp, yönetilmiştir. Yapımcılığını Tuncay Özkan’ın üstlendiği oyunun dekor ve kostümleri Şebnem Kepkep, müzikleri Olcayto Art, düzenlemesi Targan Berk Türe tarafından hazırlanmıştır. Oyunun koreografisi Hande Okuyucu’ya, aksesuar-uygulama ise Yeşim Türkgeldi’ye ait. Oyuncular ise, Güray Yazıcı, Ünsal Sicilli, Zeynep Uçucu, Güngör Gün ve Şebnem Bozoklu’dan oluşuyor.

Önceki yıllarda oynanan “Bisküvi Adam” ve “Kakaolu Olsun”da Çisenti Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenmiştir.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>