>

ANNE - ÇOCUK

İnternet üzerinden “Bebekte Güvenlik ve İlkyardım” eğitimleri…

Medline Johanniter Acil Yardım Akademisi ve E-bebek.com işbirliği çerçevesinde, ebeveynlere internet üzerinden “Bebekte Güvenlik ve İlkyardım” eğitimleri verilmeye başlandı.
 
   
 
 
     
Kendi alanlarında lider kuruluşlar olan Medline ve Johanniter işbirliğinde kurulan Medline Johanniter Acil Yardım Akademisi ve Türkiye’nin en büyük bebek, sağlık ve alışveriş portalı E-bebek.com işbirliği ile elektronik ortamda hazırlanan, interaktif yöntemle kolaylıkla öğrenilebilen “Bebekte Güvenlik ve İlkyardım” eğitim programı satışa sunuldu. www.e-bebek.com sitesi üzerinden ücretsiz üye olunarak satın alınabilen ve 3 ay boyunca kullanılabilen programı edinen herkes, “Bebekte Güvenlik ve İlkyardım” eğitiminin yanı sıra içeriği Alman Johanniter kuruluşu tarafından hazırlanıp, Medline’ın 10 yılı aşkın tecrübesiyle ülkemiz koşullarına uyarlanarak basılmış olan “Çocukta Güvenlik ve İlkyardım” kitabının da ücretsiz sahibi oluyor.

Ebeveynler için hem eğitici hem eğlenceli şekilde hazırlanan bilgilerin uzun zaman kalıcı olabilmesi amacıyla, bebeklik ve çocukluk dönemini kapsayacak şekilde sunulan “Çocukta Güvenlik ve İlkyardım” kitabı, bolca kullanılan renkli şekil ve resimlerle desteklenen özgün tasarımı ile dikkat çekiyor. İnteraktif ortamda alınan “Bebekte Güvenlik ve İlkyardım” eğitiminde ise bilgiler açık, anlaşılır ve keyifle izlenilebilecek şekilde getirilmiş.

“Bebekte Güvenlik ve İlkyardım” e-learning programı ve “Çocukta Güvenlik ve İlkyardım” kitabından oluşan pakete www.e-bebek.com adresinden, sadece 29,90 YTL ödeyerek ulaşmak mümkün.

E-learning programı için ayrıntılı tel: (0.212) 269 24 84

Kaza geliyorum demez!

Sağlık bakanlığı verilerine göre bebek ve çocuklar için yapılan acil çağrıların yüzde 79’u ev kazarlı ve boğulmalar nedeniyledir.
Oysa zamanında ve doğru müdahale ile bu kazalardan doğabilecek riskleri en aza indirmek mümkün…

Acil durumlarda ne yapacağınızı biliyor musunuz?

Ev çocukların yaşam alanıdır. Ancak çocuklarınızın içindeki merak ve keşfetme duygusu çoğu zaman beklenmedik ev kazalarına neden olabilir. Evinizin içindeki olası kaza ve tehlikelere karşı her türlü güvenlik önlemini almanız kimi zaman yeterli olamayabilir.

Çocuğunuzun başına gelebilecek herhangi bir acil durum karşısında çoğumuz ilk dakikaları panik halinde geçiririz. Bunun tek bir nedeni vardır; bu gibi durumlarda ne yapılması gerektiğini bilmemek…

İşte bu gibi anlarda yanlış müdahale ve zaman kaybını önlemek elinizde. Yapmanız gereken tek şey çocuklarınız için beklenmedik acil durumlar karşısında ne yapılması gerektiğini öğrenmek!

Ev kazaları ile ilgili acı ama gerçek istatistikler

• Türkiye’de trafik ve iş yeri kazalarından korunmak için önlemler yasayla zorunlu tutulmuş ve kontrol mekanizması kurulmuştur. Ev kazalarına karşı böyle bir önlem bulunmamaktadır.

• En sık rastlanan ev kazaları; düşmeler, kesikler, yanıklar, zehirlenmeler ve elektrik çarpmaları olup, mutfak, banyo, merdiven, balkon ve odalar yani evin her yeri aynı ölçüde tehlikelidir.

• Türkiye İstatistikler Kurumu’na (TUİK) göre 1–4 yaş grubu çocuk ölüm nedenleri arasında kazalar dördüncü sırada yer almaktadır.

• Sağlık Bakanlığı verilerine göre bebek ve çocuklar için yapılan acil çağrıların yüzde 79’u ev kazaları ve boğulmalardır. Son 5 yılda 120.000 çocuk ev kazası sonucu hastaneye başvurmuş ve bunların 2.000’i hayatını kaybetmiştir.

• UNICEF’in 2003 yılındaki araştırmasına göre 0-6 yaş grubu çocuklarda en sık rastlanan kaza tipi yüzde 63 ile düşmelerdir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>