>

DEKORASYON

2019 Ev Dekorasyon Trendleri Belli Oldu!

2018’in neredeyse bittiğine inanmak zor.
 
   
 
 
     

Ancak 2019 dekorasyon trendleri hakkında konuşulmaya başlandı bile.

1. Doğal Ahşap
Bembeyaz, parlak mutfaklar son birkaç yıldır baştacı ediliyordu. Ancak 2019’da bu trendin yerini doğal ahşap alacağa benziyor. Daha doğal bir görünüm arayışımız 2019’da her alana yansıyacak. Açık renkler, İskandinav esintileri 2019’a damgasını vuracak.

2. Yumuşak geçişler, eğriler
Sert görünümlü mobilyalar, çizgiler, üçgenler yerini eğrilere, yuvarlaklara, daha yumuşak geçişlere bırakıyor. Sadece kanepe, sehpa gibi mobilyalarda değil, ayna, çerçeve gibi aksesuarlarda karşımıza çıkacaklar.

3. Yılın Rengi: Adaçayı Yeşili
Renk trendlerinin öncüsü Pantone, geçtiğimiz yıl bizi “greenery” adını verdiği bir yeşil tonu ile tanıştırmıştı zaten. Bu yıl da yeşilin hakimiyeti devam edecek. Adaçayı yeşili ve diğer yeşil tonları gerçek çiçeklerden yapma çiçeklere, vazolardan runnerlara ve yastıklara kadar hayatımıza girişi yapacağa benziyor.

4. Her yerde bitkiler!
2018’de olduğu gibi bu yılda bitkiler ve bitki desenli aksesuarlar evleri süsleyecek. Bitki formları evleri daha huzurlu, daha dinlendirici hale getirecek.

5. Tamamlayıcı Renkler
Doğal ahşap, yeşili tamamlayan renkler elbette doğa renkleri olacak. Sıcak bej tonlarına hazırlıklı olabilirsiniz.

6. Mozaik Duvarlar
Seksenlere dönüş gibi algılayabileceğimiz mozaik duvarlar gelecek senenin en hoş trend ayrıntılarından. Üstelik mozaik sadece duvarlarda karşımıza çıkmayacak. Örneğin mozaik kaplı aydınlatmalar görebiliriz.

9. Mat Siyah:
Adaçayı yeşili 2019’un tek önemli renk tonu değil. Mat siyah da yavaş yavaş geliyor! Mat siyah bir kapı, bir aydınlatma ev dekorasyonunda yerini alacaklar arasında.

10. Multitask aynalar:
Yeni yılda dişinizi fırçalarken aynanız “D Vitaminini içmeyi unuttun” derse şaşırmayın. Multitask aynalar yavaş yavaş hayatımıza giriş yapıyorlar.

11. Fonksiyonel, kompakt mobilyalar
Göçebelerden ilham alınarak tasırlanan, multifonksiyonel, kompakt mobilyalar hayatımıza girecek. Özellikle minimal tarzda yaşamak isteyenler, küçük evlerde oturanlar bu trendi sevecek.

12. Etnik Desenler
2019 etnik desenlerin yılı olacak. Kırlentlerden yatak örtülerine, duvarınız için seçeceğiniz tablolardan yeni pasta tabağı takımınıza kadar her yerde etnik esintilerden faydalanabilirsiniz.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>