>

DEKORASYON

Birkaç Şık Dekorasyon Önerisi...

İşte evinizi canlandırmak için kullanabileceğiniz basit öneriler...
 
   
 
 
     

İşe halılarınızdan ve döşemelerinizden başlayabilirsiniz. Rengarenk kumaşlarla döşenmiş koltuklar ve yaz temasına uygun olarak seçilmiş mat halılar…

Eğer çok para harcamak istemiyorsanız, koltuk örtüleri kullanablirsiniz, böylece renk renk koltuklarınız olur.

İŞTE EVİNİZİ CANLANDIRMAK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ BASİT ÖNERİLER...


• Baskılı ve dolgulu kadife kumaşları kullanabilirsiniz.

• İşlemeli ipekler ve şöniller evinize çok yakışacaktır.

• Tweed kumaşlarla kombinlenmiş deri kanepeler...

• Uzun tüylü halılar ve hayvan postu desenli parça kilimler.

• Sıcak ışık yayan aydınlatmalar.

• Farklı formlarda hasır sepetler ve şamdanlar.

• Gümüş ve deri resim çerçeveleri.


KIŞ TEMALARI

Sonbahar ve kış aylarında daha ağır ve yoğun bir dekorasyon havası yansıtılabilir. Ancak siz yine de bahar aylarının serin ve taze havasından kopmak istemiyorsanız, farklı kumaş dokularını ve renklerini bir arada kullanarak da aynı atmosferi yakalayabilirsiniz.

Örneğin, doğal renklerden vazgeçemiyorsanız, döşemelik kumaşları yenilemek yerine kırlent ve aksesuarlarda kış tonlarını kullanabilirsiniz. Ama gerçekten kışlık bir oda yaratmak istiyorsanız, evde olduğunuz zamanlarda sürekli kullandığınız televizyonun konumunu göz önünde bulundurmalısınız.

Tam karşısına koyduğunuz kanepenin kumaşı esnek ve kir tutmayan bir kumaş olursa, istediğiniz gibi uzanabilir ve kirlendi diye de üzülmezsiniz. Eğer tüm seçenekler arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, hangi kumaşın doğru olduğunu düşünmek yerine, en çok hoşunuza gideni alın.


EKSTRA DOKUNUŞLAR


Örneğin aydınlatmalar... Aydınlatma seçerken bütçenizi biraz da olsa zorlamanızı tavsiye ediyoruz, çünkü doğru bir aydınlatma mekanı zamamlayacağı gibi, yaratmak istediğiniz havayı da pekiştirir.Kış gecelerinde keyifli bir okuma köşesi için umuşak ışıklı, ama güçlü bir aydınlatma seçebilirsiniz.

Aksesuarlarda yapacağınız seçimlerle mekanın havasını ısıtabilirsiniz. Ahşap eşyalar, pırıltılı süslerle bezenmiş kırlentler vazgeçilmezlerden sayılabilir. Hasır kutular, örgülerinizi yerleştirdiğiniz hasır sepetler ve şık şamdanlar da yeterli olabilir. mumları da istediğiniz gibi süsler ve kullanırsanız, salonunuzun çekiciliğine kimse karşı koyamaz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>