>

DEKORASYON

Dekorasyonda trend çokseslilik

Londra’da yapılan fuarı gezen Zeynep Arınç “Giderek büyüyen desenler ve nakışlar, yeni nostalji adı verilen akımın en göze çarpan detayları. Siyah ve beyaz ise, yepyeni yorumlarla, dekorasyonda başrolde" diyor, devamı için tıklayın!
 
   
 
 
     
Londra’da yapılan % 100 Design Fuarı, hem Türkiye’deki tasarımcılar hem de dünyadaki meslektaşları için, trendleri belirleyen önemli organizasyonların başında geliyor. Fuarı izleyen, B&T Design Art Direktörü İçmimar Zeynep Arınç’a göre bu yıl fuarda, yenilikçi ve çok arzulanan aksesuarlar tasarlayan Susan Bradley, başarılı bir İspanyol firması olan Lladro, çok yetenekli tasarımcı Tom Dixon, özel tekniklerle ipek ve deri kullanarak üç boyutlu kumaşlar yaratan Helen Amy Murray ile Finli tasarımcı Anne Kyyrö Quinn çok dikkat çekti.

Re-cycle Dekorasyon örneği

Fuarı, “ilham verici” olarak tanımlayan İçmimar Zeynep Arınç, keskin siyah&beyaz kombinasyonunun, sanat ve tasarım arasındaki ince çizgide yer alan heykelimsi duruşların ve tarihsel detaylarla hi-tech karışımının, bu sezon mekanlarımıza hakim olacağını vurgulayarak, yakın gelecekte göreceğimiz trendleri yorumladı.


“Bu sezon desen başrolde. Her markanın koleksiyonunda çarpıcı renkler taşıyan desenler, baskılar, işlemeler var ve kullanılan desenler giderek büyüyor. Kumaşlar üç boyutlu, gerek malzeme gerek dikiş olarak son derece detaylı, nakışlar revaçta. Uzun zamandır sadece form kullanılarak yakalanmaya çalışılan karakter, artık destek kuvvetlerle güçleniyor. Dekorasyonda takım mobilya anlayışı çoktan geride kaldı, artık neyi nasıl seviyorsanız ve en çok neyle kullanmak istiyor ve mutlu oluyorsanız onu kullanacaksınız. Özgürce desen kullanmaktan, çizgili kumaşlarla desenli kumaşları karıştırmaktan, zengin renklerden, farklı tarzları bir arada kullanmaktan kaçınmayın. Şu anda trend çokseslilik. Gerek görsel, gerek kültürel olarak çoksesli olun, yeter ki farklılıkları vurgulayın… Yani yılın sloganı, yaşasın farklılık!”


Susan Bradley Dış Mekan Duvar Kağıdı

Dış mekanlar için eşsiz bir ürün. Paslanmaz çelikten yapılmış iç mekanı dışa taşıyan yenilikçi bir duvar kağıdı. Sarmaşık parmaklığı, pano ya da dış mekan süsü olarak kullanabilirsiniz.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>