>

DEKORASYON

Egzotik bir ev için 12 öneri!!

Egzotik bir evde yaşamayı kim istemez. Size vereceğimiz püf noktalarıyla evinizi egzotik bir mekana dönüştürün.
 
   
 
 
     
1. Uçuşan renkli kumaşları evinizin her yerinde kullanın. Kapıları çıkarın, yerine organze kumaşlardan, uçuşan perdeler takın.

2. Hasır, rattan ve bambu gibi malzemelerden mobilya ve aksesuvarları tercih edin. Hafif olduğu için yazlık evlerde sıklıkla tercih edilen bu ürünleri rutubetten korumalısınız.

3. Ev halkına notlar yazmak ya da kendinize bir şeyler hatırlatmak için antrede pano kullanmak yerine portmantonun üzerine Uzakdoğu etkisini taşıyan ahşap bir el yerleştirebilirsiniz.

4. Evinizde bambu ve orkide gibi Uzakdoğu'ya has bitkilere yer verin. Unutmayın. Orkideyi fazla sulamamanız ama daima nemli tutmanız gerekiyor.

5. Asimetrik formlu bambu bir konsol ya da siyaha yakın koyulukta bir Çin dolabı, evinizin tüm havasını değiştirebilir. Duvara asacağınız ahşap masklarla da bu etkiyi destekleyebilirsiniz.

6. Bahçenizde klasik aydınlatmalar yerine rengarenk kandiller, vitraylı lambalar ve fenerler kullanın. Kağıt görünümlü reçine fenerler, hem çok şık hem de yangın riskini en aza indiriyor.

7. Salonda koltuk ve kanepe yerine sedir ve puflara yer verin. Derin sedirlere rengarenk yastıklar yerleştirerek çok şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

8. Baharat tonlarında yastıklar ve uçuşan kumaşlarla bahçenizde de egzotizm rüzgarları estirebilirsiniz. Hasır örgü hamaklar ve bambu rüzgar çanları da bu egzotik etkiye katkıda bulunacaktır.

9. Banyonuzda Uzakdoğu havası yaratmak için mum ışığı, yasemin kokusu, özel banyo köpükleri, masaj yağları ve yapay nilüferlerden yararlanabilirsiniz.

10. Evinizin uygun bir ya da birkaç köşesine mutlaka Buddha heykeli yerleştirin.

11. Mutfağınızda da egzotizmi yaşamak için toprak kaplar, sedefli kaşıklar ve bambu tepsilerden yararlanabilirsiniz. Evinizin bir anda değiştiğini göreceksiniz.

12. Dekorasyonda fazla bir şeyi değiştirmeden, yalnızca Çin motifli duvar kağıtları ve kumaşlar kullanarak istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>