>

DEKORASYON

İstediğin gibi kullan

Birbirinden şık ve gösterişli takıları evde kendiniz de yapabilirsiniz. İşte size kolye, kemer ya da bileklik olarak kullanabileceğiniz bir tasarım.
 
   
 
 
     
Yapım aşamaları

1. 0.15 mm misinadan 180 cm uzunluğunda 3 ayrı misina parçası kesin. Uçlarını ezip iğneye takın ve 160 cm boyunca kesme boncuk dizin. Böylece 20 cm'lik boş misina kalacaktır. Bu şekilde, diğer 2 misinaya da kesme boncukları 160 cm boyunca dizin. Uçlarına geçici düğüm atın.

2. Dizdiğiniz kesme boncuk sıralarının hepsini alarak tam ortadan ikiye katlayın. Böylelikle 3'er sıradan 2 kol oluşacaktır. Örgüye geçmeden katladığınız yerden 20 cm boşluk bırakın. Üç sıra halindeki kesme boncuklu diziler ile, 2 koldan ilerleyecek olan celtic desenini oluşturun.

3.. İlk celtic motifinin ardından, yukarıda ve aşağıda 2'şer cm mesafe bırakın ve 2. motifi bu mesafeden sonra aynı adımları izleyerek oluşturun. Bu şekilde 9 motifi eşit mesafeler vererek oluşturun.

4.. Motifler tamamlandıktan sonra, dizilerin uçlarında kalan fazla misinalara tekrar iğne takarak, dizileri birbirleriyle birleştirin. Bunun için; iğneyi soldaki birinci sırada bulunan boncuklardan, düğmenin deliğinden ve tekrar sağdaki karşı sırasındaki kesme boncukların içinden geçirin ve iplik düğümü ile sabitleyin. Ardından tekrar 2. ve 3. sıradaki boncukların ucunda bıraktığınız fazlalıklarla aynı işlemleri uygulayarak kapama kısmını tamamlayın.

Gerekli malzemeler

*2 mm içi gümüş yaldızlı beyaz kesme boncuklar
* 20 mm beyaz kristal düğme
* 0.15 mm ölçüsünde misina
* İnce boncuk iğnesi
* Rahat kullanabileceğiniz bir makas

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>