>

DEKORASYON

Teknolojiyi Evinize Uyarlamak İçin Harika Tüyolar

Sayısız televizyon, bilgisayar, kumanda ve tabletle bir arada yaşıyoruz, bu ortamı karışık bir hale sokabiliyor...
 
   
 
 
     

1. RENKLERİ DÜZENLEMEK

Artık teknoloji günlük hayatımızın çok içinde ve konu dekorasyona geldiğinde teknolojiyi göz ardı etmemiz yanlış olur. Örneğin yeni evinize taşınırken önce televizyonunuzun odadaki duruşunu kararlaştırıp daha sonra dekorasyonu şekillendirmek daha akıllıca olur.

Bir ön planlamayla, televizyonunuzu, kapalı kapılar ardına saklamaya gerek kalmadan ilginç bir dizayn ifadesi olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, eğer siyah bir televizyonunuz varsa önce televizyonunuzu hangi duvara asacağınıza karar verin ve daha sonra arkası için koyu renk bir boya ya da duvar kağıdı seçin. Diğer yandan eğer televizyonunuz beyazsa, siyah beyazın şıklığını tercih edip yine koyu bir fona beyaz televizyonunuzu asabilirsiniz ve göz alıcı bir kontrast oluşturabilirsiniz.

Televizyonunuzun etrafına beyaz çerçeveler içinde siyah beyaz resimler asarak bir galeri havası yaratabilirsiniz. Bu yaklaşım televizyonunuzun odayı domine etmesini engellemekle kalmaz aynı zamanda size kayda değer bir yer de kazandırır.

2. KUTULANMIŞ ŞIKLIK

Tabletler, klavyeler, kumandalar, telefonlar... Eğer önüne geçilmezse oturma odanız adeta teknoloji gereçleri için bir oyun alanına dönüşebilir. Çünkü insanlar git gide hayatlarıyla içiçe geçmiş bir teknoloji kullanmakta. Örneğin akıllı televizyonunu daha da interaktif kullanarak, oturma odasında tek bir ekrandan hem televizyon seyredip hem de web’te gezinebilirsiniz. Bunun için Logitech K400 Oturma Odası klavyesi ideal bir seçim olabilir. Ayrıca bütün bu dağınıklıktan evinize stratejik bir kutulama ve yerleştirme sistemi getirerek kurtulabilirsiniz.

Sehpa kenarına konulmuş şık bir kutu, şarj aletlerini ve kumandaları saklamak için ideal. Böylece kolayca kullanmaktan sıkılabileceğiniz, sürekli açıp kapatmanız gereken bir üniteden kaçınmış olursunuz.

Modern bir alan için şık beyaz veya mermer görünümlü bir kutu ya da daha organik, kasabayı şehirle buluşturan bir görüntü için hintkeneviri kapaklı bir tabla düşünün. Sadece kabloları arkadan uzatın ya da kabloların geçebileceği bir delik açın ve teknolojinizi üstüne yerleştirin. Pratikliğini etkilemeden teknolojiyi şık bir şekilde yaşam alanınıza uygun hale getirebilirsiniz.

3. KAHRAMAN TONLAR

Teknoloji her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası olduğundan mevcut renk seçenekleri de artmakta. Bu demek oluyor ki artık teknolojinizin rengini odanızın tonlarına uygun seçebilirsiniz. Teknolojik aletlerinizi odanızın ana tonlarıyla aynı ve ya benzer renklerde seçip odanın ve teknolojinin uyumlu olduğu bir yaklaşıma gidebilir ya da daha renkli teknolojik aletlerle teknolojiyi odanızda renkleri vurgulamak için kullanabilirsiniz. Sadece aletlerinizi odanın genel tonuyla zıt bir renkte seçin ve odanızın şıklığının nasıl yükseldiğini görün.

Son olarak, teknolojiyi başarılı bir şekilde yaşam alanınıza uygun kılmanın anahtarı, teknolojiyi kendi başına bir dekor gereci olarak görmektir. Teknolojinin rolünü ve konumunu odanızın diğer kısımlarıyla nasıl uyum içinde olabileceğini göz önünde bulundurarak dekorasyon yaklaşımınızı en başından değiştirin. Bu şık çözümlere zaman ayırmak teknolojiyi evinizde nasıl kullanacağınızı ve saklayacağınızı modernize etmenize yarayacaktır.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>