>

DEKORASYON

Yaşar: "Aldatmak bence doğal"

Yalnız şarkıları değil, kendisi de Akdeniz sıcaklığını yansıtıyor. Yaşar, kendini, düşüncelerini, gelecekle ilgili hedeflerini gizleme gereği duymuyor... Kimi zaman da mahrem konulara girip açıklamalar yapabiliyor.
 
   
 
 
     
Müziğinde de özel hayatında da göçebe ruhlu bir serseri olduğunu söyleyen Yaşar, uzun süreli şeylerden sıkılıyor. Öyle ki oturduğu ev bile onu sıkıyor. Yaşar şimdilerde 18. evinin dekoruyla uğraşıyor.

"Sevdiğim Şarkılar" adında bir albüm yaptınız. Gerçekten sevdiğiniz şarkıları mı topladınız bu albümde?

Evet ama bu benim bulduğum bir isim değil. Pek çok şarkıcının kariyerinde böyle albümler olmuştur. Yıllardır severek söylediğim eski şarkıları bugünün de tekniğini katarak birn albümde toplamak hayli keyifliydi.

Yeni albümünüz için bir tarih var mı?

Aslında ben ik isenede bir albüm yapıyordum. Ama bu sıralar bütün dengeler bozuldu. Artık albüm yapmak tüm dünyada sorun. Zaten hayranlarım da bana bekle diyor.

Pek içli dışlısınız galiba hayranlarınızla?

Evet kesinlikle. Hayranlarımla çok iyi diyaloglar kuruyorum. Görüşlerine önem veriyorum.

Hayranlıkları aşka dönüşenler yok mu?

Olmaz mı! Hislerime cevap ver, yoksa şöyle yaparım böyle yaparım diyorlar. O zaman o insanı karşıma alıp yatıştırmaya ve doğruları göstermeye çalışıyorum. Tabii bu tür hayranlıklar sanatçılar için ürkütücüdür. Çünkü hem kendisine, hem sanatçıya zarar verebilir.

Beste yapmak nasıl bir duygu?

Keşke bilsem de tarif edebilsem. Ben de mesela ressamların ilham kaynağını merak ederim hep. Bu kişisel bir yaratıcılık diye düşünüyorum. Ama düşünce gücünün de göz ardı edilmesi söz konusu olamaz. Ben yaşadıklarımın yanı sıra, düşündüklerimi ya da hayal ettiklerimi de yazıyorum çünkü.

Kulüplerde sahne olmuyorsunuz...

Çünkü şarkı söyleyebileceğim bir yer yok. Bana emredip şarkı söyletmek isteyen insanlardan hiç hoşlanmam.

Ne yapıyorsunuz, eğlenmek için yurtdışına mı gidiyorsunuz?

Evet çünkü orada kendimi çok daha özgür hissediyorum. Burada insanlar eğlenmiyor, kendilerini göstermek için dışarı çıkıyorlar.

Evliliği düşünüyor musunuz?

18 ev değiştiren bir adam için çok zor.

Sevgilinizi aldattığınız oldu mu?

Aldatmak ne kadının namusu, ne de erkeğin eğlenceli aktivitesi bence... Bu ne danışıklı dövülşe, ne de karşılıklı anlaşmayla olabilecek bir şey. İnsanın doğası bunu yaşamayı gerektiriyorsa yaşamalı. Engellenemez. Aldatmak doğal. Ancak alışkanlığa dönüşürse kötü.

Bu durum da siz de aldatmışsınızdır!

Herkes aldatmıştır mutlaka. Ben dahil. Hiçbir şey yoksa insan zihninde aldatmıştır.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>