>

DEKORASYON

Yılbaşı Hediyelerinde Tercih Giyim Ve Ev Tekstil Ürünleri

Yılbaşı döneminde alışverişler hız kazandı.
 
   
 
 
     

Özdilek ziyaretçilerinin yeni yıl alışveriş tercihinde giyim ve ev tekstil ürünleri birinci sırada yer alıyor.. İllere göre bakıldığında İstanbul’da daha çok casual giyim ve ev tekstili ürünleri, İzmir – Antalya ve Eskişehir’de ise spor giyim tercih edildi. Online’da ise en çok satış yapılan gruplar ev tekstili ürünleri, mevsime uygun aksesuarlar ve kişisel bakım ürünleri oldu.

2015 yılının sonlarına yaklaştığımız bu günlerde yılbaşı alışverişleri de yoğunlaştı. Markalar için kış sezonu indirimlerinin ve kampanyalarının yoğun olduğu bu dönemde mağazalarda adetsel ve cirosal olarak artışlar gözleniyor.

Yeni yıl alışverişlerini en çok alışverişi kadınlar yaptı

Bu yıl Özdilek’te yapılan alışveriş sıralamasında kadınlar yüzde 57 ile birinci sırada yer alıyor. Erkekler ise yüzde 43 ile kadınları takip ediyor. Erkekler bu yıl daha çok tekstil grubunda casual ceket ve pantolonlar, spor giyim ve elektronik ürünleri tercih ederken kadınlarda bu durum daha farklı. Kadınlar kendilerinin yanısıra çocukları ve evlerinin ihtiyaçları için de alışveriş yapıyor. Bu nedenle kişisel bakım, giyim ve aksesuar ve ev tekstili ürünleri kadınların ilk sıralamalarında yer alıyor.

İstanbul’da casual giyim ve ev tekstili ürünleri ilgi görüyor

Yılbaşı alışverişleri geçen yıl karşılaştırıldığında ise aksesuar grubu, kişisel bakım ve ev tekstili ürünlerinde artış söz konusu. Yeni yıl alışverişlerinde şehirlere göre bakıldığında ise İzmir – Antalya ve Eskişehir’de spor giyim, İstanbul’da daha çok casual giyim ve ev tekstili ürünleri ilgi görüyor.

Online da en çok alışveriş gündüz 11.00-17.00/ akşam 19.00-23.00’da yapılıyor

Online alışverişlerdeki satışlarda mağazalarla paralel ilerledi. Online’da en çok satış yapılan gruplar ev tekstili ürünleri, mevsime uygun aksesuar ve kişisel bakım ürünleri oldu. Bu dönemde online alışverişi tercih eden yaş ortalaması ise 25 – 40 arası gruplar. Yoğunluk günlerine bakıldığında Pazartesi ve Salı günleri gün içerisinde, Cumartesi günü de akşam saatlerinde site en yoğun zamanını yaşıyor. Alışveriş saatlerine baktığımızda ise gündüz 11.00 ile 17.00 arası ve Akşam 19.00 ile 23.00 arası yapılan alışverişler yoğunluk gösteriyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>