>

DİĞER HABERLER

2003'te ne yedik?

2003 yılında On-Line paket servislerini en çok kimler kullandı ne sipariş etti...
 
   
 
 
     
Online paket serviste pizza, kebabı tahtından indirdi
Türk damak tadında “Pizza Saltanatı”

Türkiye’nin ilk online yemek sipariş sitesi Yemeksepeti.com’un tüm yıl boyunca aldığı siparişler üzerinde yaptığı “2003’te ne yedik?” araştırmasında pizzanın en çok tercih edilen yemek olduğunu ortaya çıktı.


12 Şubat 2004, İstanbul; Türkiye’nin ilk online yemek siparişi sitesi olan Yemeksepeti.com, 2003 yılında en çok sipariş edilen yemeklerin araştırmasını yaptı. Günde ortalama 2500 kişinin yemek yediği Yemeksepeti.com’da en çok verilen siparişlerin oransal dağılımı şöyle oldu:

1- Pizza % 33.63
2- Kebap& Türk Mutfağı % 27.27
3- Fast Food&Sandviç % 13.14
4- Cafe mutfağı % 9.23

Sonuçların akıllara ister istemez “Türk damak tadı değişiyor mu?” sorusunu getirdiğini belirten Yemeksepeti.com Genel Müdürü Nevzat Aydın şu değerlendirmeyi yaptı:

“Yemeksepeti.com üzerinden sipariş veren kitlenin yaş ortalamasına baktığımız zaman 23-28 yaş aralığının %37.34’lük bir oranla birinci sırayı aldığını ve bu grubu %20.22 oranla 18-22 yaş aralığının takip ettiğini görüyoruz. Bu oranlar bize çalışan veya üniversiteli gençlerin evde yemek yapmak yerine hızla tüketebileceği ürünlere yöneldiğini gösteriyor. Tabi burada pizzanın birinciliği almasındaki en önemli nedenlerden birinin, sürekli promosyon kampanyaları ile hedef kitlenin ilgisinin çekilmesi olduğunu vurgulamadan geçemiyeceğim. Bir de pizza genellikle arkadaş toplantıları, maçlar gibi kalabalık ortamlarda daha çok tercih ediliyor.”
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>