>

DİĞER HABERLER

Allah’ım bu kâbustan uyandır n’olur! Bir erkekle aynı evde yaşıyor olamam!

"Size bir sorum var! Yüzünüzü yıkarken nasıl oluyor da koca ayna sırılsıklam olabiliyor? " Diler Gülay'ın yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Allah’ım bu kâbustan uyandır n’olur! Bir erkekle aynı evde yaşıyor olamam!

1) Tuvaletlerde 2 kapak vardır biri hayvanlar için (fare, börtü, böcek) diğeri insanlar için. İlk kapağı zaten kullanıyor olduğunuzu var sayıyorum; lütfen diğerini de yani ‘insanlar için’ olanını da kullanın! (tuvaletinizi yaparken kapağı kaldırın bir zahmet!)

2) Buzdolabında yemiş ve bitirmiş olduğunuzun yiyeceklerin kaplarını atın! Biz dünyalılar böyle yapıyoruz da!

3) Yemek yediniz bitti ya; tabağınızı hiç hiç hiç olmazsa mutfağa götürün! (Bırakın artık bu ‘Sofrayı da kuran kaldırsın! hikayelerini)

4) Evde herhangi bir odada kağıt peçete kullandığınızda peçeteyi en azından yere atmayın, sehpa üstüne filan koymanız bile durumu kurtarır!

5) Eve geldiğinizde hangi odalara girip çıktığınızı yere üstünüzden çıkardığınız gibi FIRLATTIĞINIZ kıyafetlerden tahmin etmek durumunda değiliz! (Hansel ile Gratel sadece bir masal!)

6) Size bir sorum var! Yüzünüzü yıkarken nasıl oluyor da koca ayna sırılsıklam olabiliyor?
E bu da bir başarı! Sabahları sadece yüzünüzü yıkayın, o aynaya ihtiyacımız oluyor!

7) Nevresim yorganın dışındaki, çarşaf üstünde yattığınız kumaş oluyor! E yastık kılıfını da biliyor olmalısınız; isminden belli zaten. Her üçü de en azından haftada bir değişmek zorunda; hijyen diye bir şey var ve inanmazsınız bunu siz yapmak zorundasınız! Yatakta siz yattığınıza göre!

8) Biz de insanız yahu! Her dişi her gün yemek yapacak diye bir kurala rastlamadım her hangi bir yerde. Bir kere de siz pişirin biz yiyelim!

9) Alışveriş demek haftalık cips, kola, şeker, çikolata ihtiyaçlarınızı giderilmesinden çok daha öte bir şey. E istediğiniz yemekler için salça, pirinç, soğan filan da gerekiyor ve evet ‘erkek olmak’ alışveriş sonrası onları taşımayı da gerektiriyor maalesef!

10) Kıyafetlerinizi öyle üst üste yığdığınız da hangisinin kirli hangisinin temiz olduğunu sorduğumuzdaki ifadeniz ‘pismiş bir kedi yavrusu’nu andırıyor da temiz çamaşırınız kalmadığında neden bir kaplana dönüşüyorsunuz? Uyarıyorum; kıyafetler henüz konuşamıyor, onun için kirlilerinizi seçip; sepete atmak sizin göreviniz!

E artık tahmin edeceğiniz üzere erkek kardeşim İstanbul’a taşındı ve birkaç aydır birlikte aynı evde yaşıyoruz. Sonunda dayanamadım, canıma tak etti döşedim yazıyı. Sizi de düşündüm hanımlar en azından çıkış alıp; evin girişine asabileceğiniz en hassas 10 kuralı yazdım. Hem içimi döktüm (Oh be!) hem de zavallı kadınların sesi oldum!

Evet hepimiz zavallıyız çünkü erkeklerle aynı evde yaşıyoruz!

DOĞAMIZA AYKIRI! BİR KADIN BİR ERKEKLE AYNI EVDE YAŞAYAMAZ!

Bir kız arkadaşımla konuşuyoruz bir gün dedi ki. ‘Diler ben bir yönümle erkeklere çok benziyorum. Bana ayrıntı vermeyin; sadece ne yapmam gerektiğini söyleyin, aksi halde kafam karışıyor!’

Ne demek bu?!
Şöyle açıklayayım mesela 2 kadın buluşacak bir yerlerde saat 5’te. Biri gecikecek buluşmaya diğerini arıyor:

Kadın 1: Asu’cuğum napıyosun? … Ya şimdi biz buluşacağız ya Nişantaşı’nda… Hıh şimdi beni Nejat bırakır diye düşünmüştüm karşıya. Ama Nejat işe gidecekmiş. ‘Ne işi bu böyle pazar pazar!’ dedim. Eveledi geveledi.. Bu aralar bir garip zaten….Saçma sapan saatlerde toplantılar, iş yemekleri abuk sabuk… Zaten de dengesiz davranıyor… Neyse çıkar kokusu…Nejat işe gidiyor bugün dediğim gibi…E arabam da tamirde?...E niye olur mu hayatım anlattım ya… Kaza yaptım diye; arabanın önü haşat diye... E tabi bayağı hasar var…E kaç gün oldu bir türlü çıkmadı araba servisten…Nejat aradı kavga etti bugün servisle; dünyanın parasını almayı biliyorlar ama…Hıh işte arabam da yok e taksiyle gelsem çok trafik var, vapurla geçeyim diyorum…Çeyrek geçe bineceğim ancak 6’yı bulur oraya gelmem…
(vıdı vıdı vıdı vıdı vıdı……..)

Kadın 5’te değil 6’da orda olacağını üç buçuk saatte söylüyor; Gsm operatörleri de bayram ediyor.

Şimdi hanımlar bizim de üstüme düşen görevler var erkeklerle iletişime geçerken. Demek ki neymiş; ERKEKLERE SADECE NE YAPMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEYİN!.

Olması gereken diyalog şöyle:

Aynı senaryo fakat bu sefer kahramanların biri erkek. Kadın, erkekle 5’te buluşacak ama geç kalacağı belli oldu. Kadın erkeği arıyor:

Kadın: Canım saat 5’te değil 6’da orda ol!
Erkek: Tamam canım.

İşte şimdi ‘Erkeklere sadece ne yapmaları gerektiği söylenmeli’ felsefesinden yol çıkıyoruz biz de!

BİZİ SEVİN!
BİZE ACIYIN!
LÜTFEN BİRAZCIK TEMİZ VE DÜZENLİ OLUN!


Mutlu Yıllar : )

Diler Gülay
dilergulay55@hotmail.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>