>

DİĞER HABERLER

Artık her ay aşure ayı !

Binbir emekle hazırlanan geleneksel kültürümüzün zengin içerikli ve lezzetli tatlısı aşureyi yalnızca 20 dakikada yapabilme avantajını sunan “Tukaş Aşure” ile artık her ay aşure ayı...
 
   
 
 
     
“Tukaş Aşure”; geçmişten günümüze uzanan süreçte geleneksel kültürümüzde kendine has bir yer edinen, zengin içeriğinden aldığı lezzeti ve mis kokusu ile çok sevilen aşureyi pratik ve çok kısa sürede yapabilme olanağını sunuyor.

“Tukaş Aşure”; önceden pişirilmiş buğday, nohut, fasulye ve pirinç ile kurutulmuş meyveler, fındık, badem, çam fıstığı, susam ve tarçın içeriyor. Zengin içeriği nedeniyle yalnızca su kullanılarak 20 dakikada hazırlanıyor. 210 gramlık poşet ambalajlarda satılan “Tukaş Aşure”nin  tek poşeti ile 4-6 porsiyon servis yapılıyor.  

Avrupa’dan ödüllü !

Damakta bıraktığı doyumsuz lezzet ile “Aşurenin yapımı, büyük ustalık gerektirir” diyenleri yanıltan “Tukaş Aşure”, geçtiğimiz Ekim ayında Fransa’da düzenlenen uluslararası gıda yarışması “Sial d’OR”da Türkiye’ye ödül kazandırıp, Türk mutfağımızın bu mistik tatlısını Avrupa’da tanıtmıştı.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>