>

DİĞER HABERLER

Çebi Tasarım Yarışması'na başvurular başladı!

Mobilya aksesuar sektörünün önemli markası Çebi, Türkiye’de bir ilk’i gerçekleştirerek “ÇEBİ TASARIM YARIŞMASI” ile genç tasarımcıları sektöre kazandırıyor.
 
   
 
 
     

Sektörün en büyük mobilya aksesuar markası ÇEBİ, Türkiye çapında bir yarışma düzenleyerek genç tasarımcıları sektöre kazandırmaya hazırlanıyor.

Çağdaş tasarım standartlarına uygun, yaratıcı yeni ürünlerin ortaya konmasını hedefleyen yarışma ile yetenekli tasarımcıların ortaya çıkmasına olanak sağlayan ÇEBİ TASARIM YARIŞMASI’na katılım internet ortamında yapılacak.

Dünyanın en ünlü tasarımcıları İstanbul’a geliyor
Yarışmanın jürisinde Türkiye’den ve Avrupa’dan dünyaca ünlü isimler yer alacak. İtalya’dan Stefano Giovannoni, Almanya’dan Emmanuel Dietrich,Türkiye’den Tülin Hadi, Atilla Kuzu ve Tanju Özelgin; ÇEBİ Tasarım Yarışması’nın jüri üyesi olacaklar. Alessi, FIAT gibi bilinen markaların tasarımcısı olan Stefano Giovannoni ve Zenith, Ardi gibi markaların tasarımcısı Emmanuel Dietrich ÇEBİ tarafından İstanbul’da ağırlanacak.

Kulp-Düğme, Askı, Ayak ve Kapı Kolu olmak üzere 4 ayrı kategoride açılacak yarışmanın her kategorisi için birinci, ikinci ve üçüncü belirlenecek; her kategorinin birincisi : 3.000YTL, ikincisi 2.000YTL, üçüncüsü 1.000YTL. ödül alacak.
Yarışma, Türkiye’nin yanı sıra yurtdışından da katılım olanağı sağlıyor. Kısa sürede duyularak diğer ülkelerde de ilgi uyandıran ÇEBİ TASARIM YARIŞMASI’na başvurular yağmaya başladı. Mimarlık Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile mezunlarının da yer alabileceği yarışmada “Kulp-Düğme, Askı, Ayak ve Kapı Kolu” olarak belirlenen her kategori için en fazla 3’er eser gönderebilecek. Yarışma için herhangi bir katılım ücreti alınmayacak.

Çebi Tasarım Yarışması’na katılmak isteyenler, en geç 27 Mart 2006 tarihine kadar tasarımlarını, yarışmanın resmi web adresi olan www.tutcekas.com ‘a gönderecekler. Raportörlerin, jüri şartnamesine uygunluğunu kontrol edip onay vermesinden sonra jüri havuzuna aldıkları eserler jürinin görüşüne açılacak. Jüriye bildirilecek süre içinde jüri üyeleri internetten eserleri inceleyip dereceye girmesini düşündükleri eserleri belirleyecekler. Eserlerin kağıt üzerinde incelenmesi amacıyla, yarışma jürisi 30 Mart 2006 tarihinde İstanbul’da toplanacak.

Yarışmanın ödül töreni, İstanbul’da 31 Mart 2006 tarihinde yapılacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>