>

DİĞER HABERLER

Darüşşafaka sınav kayıtları başladı

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 131 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasında yer alıyor.
 
   
 
 
     
Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 131 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasında yer alıyor. 17 Kasım’da başlayacak sınav kayıtları 11 Haziran’da sona erecek Darüşşafaka İlköğretim Okulu’na giriş sınavı 13 Haziran Pazar günü İstanbul ve 6 diğer ilde aynı anda gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin en eski ve köklü eğitim kurumlarından Darüşşafaka İlköğretim Okulu 2004-2005 öğretim yılı için açılacak özel seçme sınavına kayıtların başladığını duyurdu. 131 yıllık bir tarihe sahip olan Darüşşafaka Lisesi, babası ölmüş ve mali durumu öğrenimini sürdürmeye yeterli olmayan ilkokul 3. sınıfı başarıyla bitirmiş öğrencileri sınavla okula alarak İngilizce ağırlıklı ücretsiz bir eğitim veriyor.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan yapılan açıklamaya göre sınav için 1994 ya da sonraki tarihlerde doğmuş, sağlık açısından yatılı okula kabulüne sakınca bulunmayan adaylar 17 Kasım tarihinden 11 Haziran’a kadar gerekli belgelerin eşliğinde Darüşşafaka İlköğretim Okulu’na bizzat ya da eksiksiz şekilde posta yoluyla başvurabilecekler.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Maslak’da bulunan çağdaş eğitim tesislerinde ilkokul 4. sınıftan lise son sınıfa kadar toplam 691 öğrenciye ücretsiz yatılı eğitim veriyor. Finans kaynağını bağışlardan ve Darüşşafaka Cemiyeti’nin işletme gelirlerinden sağlayan lise, Üniversite sınavlarında önemli başarılara imza atıyor. “Eğitimde fırsat eşitliği” sloganıyla tanınan Darüşşafaka, İngilizce ağırlıklı yüksek eğitim kalitesiyle mali durumu yeterli olmayan başarılı yetim çocuklara Türkiye’de ayrıcalıklı bir camianın üyesi olma ve parlak bir gelecek fırsatı sunuyor.

Adres: Büyükdere Caddesi, Derbent Mevkii
Maslak 34457 İstanbul
Tel: (0212) 28622 00 (Pbx)
Faks: (0212) 285 25 86 – 285 44 12

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’yla ilgili daha fazla bilgi almak için Okul Müdürü Azmi Özkardeş’i arayabilirsiniz.

Kaynak: www.hurriyetim.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>