>

DİĞER HABERLER

Eminem yine ödülleri topladı!

Amerikan Müzik Ödülleri'nin 30'uncusu Los Angeles'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ünlü rap sanatçısı Eminem, 4 dalda ödül aldı.
 
   
 
 
     
ABC televizyonundan yayınlanan ödül törenine katılmayan Eminem, "Pop-Rock" ve "Soul-Rhytm ve Blues" katogorilerinde "en iyi erkek sanatçı" dalında iki,  "The Eminem Show" albümü ile de "en iyi albüm" dalında iki ödül aldı. Eminem'in ödüllerini şarkıcının adına "8 Mile" filmindeki rol arkadaşı Mekhi Phifer aldı.

Amerikan Müzik Ödülleri'nin diğer galibi ise bayan pop-rock ve hip-hop/R&B kategorilerinde ödül kazanan Ashanti (Douglas) oldu.

Bayan pop-rock sanatçısı kategorisinde ödüle layık görülen Sheryl Crow, müzik kariyeri boyunca ilk kez Amerikan Müzik Ödülü'nü kazanmış oldu.

R&B ikilisi OutKast "hip-hop/R&B grup", Martina McBride "bayan country sanatçısı", Carolyn Dawn Johnson "yeni country sanatçısı", Enrique Iglesias "Latin müzik sanatçısı", Celin Dion "yetişkin çağdaş sanatçı" ve Avalon "Çağdaş ilham kaynağı sanatçı" ödüllerinin sahibi oldular.

Ünlü sanatçı Madonna da "Michael Jackson Yılın Uluslararası Sanatçısı" seçildi.

Amerikan Müzik Ödülleri'nin sahipleri 20 bin kadar albüm alıcısının verdiği oylarla belirlenirken, ödüllere aday gösterilen sanatçı ve gruplar ise radyo yayınları ve perakende satış verileri hesap edilerek tespit edildi.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>