>

DİĞER HABERLER

Erkekler ne ister?

"...aslında erkeklerin istekleri kesin sınırlarla belirlenmiş, çok açık konulardan geçer. ..." Tufi'nin yeni yazısı...
 
   
 
 
     
ERKEKLER NE İSTER?

Evet tekrar birlikteyiz. Öncelikle “Kadınlar ne ister?” konulu geçen yazıma gösterdiğiniz ilgiye, ve benimle paylaştığınız fikirlerinize teşekkür ederim. Bu yazımızda geçen sefer verdiğim sözü tutarak erkekler tarafını inceleyeceğiz.

Geçen yazımda da belirttiğim gibi aslında erkeklerin istekleri kesin sınırlarla belirlenmiş, çok açık konulardan geçer. Belli objelere dayalı, basit ve kesin çözüme gitmek, beyinlerimizin çalışmasında rol oynayan en büyük etkendir. Şimdi gelin, kadınlarda ayırdığımız gibi belli evrelere ayırarak erkeklerin isteklerini inceleyelim.

İlk evremiz 13-18 yaş arası ergenlik dönemi, belli başlı konular ise futbol ve cinsellik. Günlük yaşamda ekmek, su vs gibi ihtiyaçlar için yapılan konuşmalar dışındaki konuların, büyük çoğunluğunu cinsellik ve futbol kapsar. Ergenliğe geşmiş arkadaşlarının anlattıklarını, henüz geçmemiş olanlar büyük bir zevkle dinler. Hayar boyunca seks konusunda söylenecek olan yalanların temeli bu evrede atılır. Ergenliğe geçmemiş olanlar geçmiş gibi anlatmaya, geçmiş olanlarda çok faal bir cinsel yaşamları olduğunu ispatlayıp bu konuda bitmek tükenmek bilmeyen hikayelerini anlatmaya başlarlar. Öncelikli konular okulun kızları, güzel bayan sanatçılarımız ve orada burada satılan magazin dergilerinin sayfalarıdır. Kim cinsellik konusunda daha bilgili ise ( ki biz buna daha iyi yalan söylüyor ise de diyebiliriz ), grubun başkanı odur. Bu güzel muhabbetleri engelleyen tek şey ise tutulan futbol takımlarının farklılığıdır. Maç kritikleri, birbirlerinin takımları ile geçilen dalgalar, karşılıklı atışmalar, ortaya konan bir kız adı, akşam televizyonda görülen seksi bayanın kıyafeti, ya da ilk deneyimlerin anlatılmaya başlanması ile hemen sona erer.

İkinci evremiz 18 – 25 yaş arası gençlik dönemi. İlk evreden farkı sadece deneyimlerin artması ile konuşacak konuların çoğalmasıdır. Yine futbol konusu ön sıralarda olmakla birlikte, üniversite yaşamı, kızların çoğalması , ve bunlara eklenen bilgisayar, play station, cep telefonu, mp3 çalar vs gibi teknolojik konular gündemdedir. Henüz cinsel ilişki yaşamayanlar, nasıl yaşadıklarını ballandıra ballandıra anlatırken, yaşayanlar ise biri üç, üçü beş yaparak ne kadar tecrübelendiklerini kanıtlamaya çalışırlar. ( yani ilk evrede başlayan yalanlar çoğalarak devam eder. ) Okulun bitmesine yakın askerlik ve iş hayatıda gündemi etkilemeye başlar, ancak hiç bir yeni konu cinsellik ve futbolun önüne geçemez.

Son evremiz ise 35+ ortayaş evresidir. Artık erkeklerin çoğu evlidir. Futbol yine öncelikli konudur, cinsellik ise eşlerin devreye girmesi ile biraz üstü kapanmış ancak komşunun tavuğu kavramı ile yeni boyutlara açılmıştır. Bekar olanlarda bir sorun yoktur, hala skoru arttırma peşindedirler ve hala artan skorlarını üstüne kat çekerek anlatmaya devam ederler. Evli olanlar ise, namusları durumunda olan karıları için doğal olarak hiç bir şey konuşmazlar, ancak işyerlerindeki seksi piliçler, sekreterleri, hala yaşlanmadıklarını kanıtlamak için çevrede etkiletebilecekleri çıtı kızlarla yeni bir konuşma gündemi yaratmışlardır. Performanslarında ufak ufak düşmeler olsa da bunlar asla çevreye yansıtılmaz. Kim daha çok ceviz kırmış, potansiyel ceviz kıracakları nerdeymiş gibi konular baş tacıdır. Çocukları olan erkekler bir yandan babalığın keyfini yaşarken bir yandan da nasıl çapkınlık yapacaklarını düşünmekle günlerini geçirirler.

Sonuç olarak erkekler için futbol, seks, kadınlar ve belli dönemlere giren teknoloji ,araba , çocuk gibi konularla hayatlarını geçirip giderler. Bunları bol bol bulacakları ve bol bol konuşaşacakları ortamlar onlara verilsin yeter. Kadınlar kadar beklenti içinde ve anlaşılmaz olmaları mümkün değildir. Bu da erkekler konusunda kadınlara büyük kolaylık sağlar. Yani oyuncaklarına dokunmayın yeter.

Bu haftalıkta bu kadar, lütfen bana mail atmaya ve duygularınızı, düşüncelerinizi paylaşmaya devam edin.Tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.


TUFİ
tufi@cosmoturk.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>