>

DİĞER HABERLER

ES Bilgisayar'dan voleybola destek...

Türkiye'nin öncü yerelleştirme şirketi ES Bilgisayar Şirketler Grubu, voleybola destek oluyor.
 
   
 
 
     
Microsoft, Oracle, Lotus ve Novell yazılımlarının yerelleştirmesini yapan, Türkiye'nin öncü yerelleştirme şirketi ES Bilgisayar Şirketler Grubu, voleybola destek oluyor.

ES Bilgisayar Şirketler Grubu'nun sponsorluğu ile kurulan 'ES Voleybol', standartlarını ve çalışma modelini Türkiye genelinde yaygınlaştırmak hedefi doğrultusunda, bilgisayar teknolojilerini ve ES Bilgisayar' ın birikimlerini kullanıyor.

Çalışma düzeni içinde bilgisayar uygulamalarına ağırlıklı olarak yer veren 'ES Voleybol', antrenman programlarını Data Training (İtalya) uygulaması ile gerçekleştiriliyor. Kulüpte, antrenman program parçalarının (drill) bilgisayar ortamında tanımlanması, video görüntülerinin, içerik olarak tanımlarının saklanması, bu parçaların birleştirilerek antrenman paketlerinin oluşturulması, paketlerin biraraya getirilmesi ile de yıllık programların ortaya çıkarılması şeklinde bir çalışma yöntemi izleniyor.

Kulüp, öğrencilerin temel fiziksel verilerini alarak daha sonra projelerinde kullanmak üzere geniş bir veritabanı oluşturuyor. Oluşturulan veritabanı ile belirli bir süre sonunda Türkiye'de kız ve erkek öğrencilerin fiziksel özelliklerinin ortalama değerlerinin çıkarılması planlanıyor. Öğrencilere yaptırılan fiziksel ve teknik gelişim testlerinin istatistikleri de çıkarılarak, antrenman programlarının başarıları ile ilgili değerlendirmeler yapılıyor.

ES Voleybol' un etkin bir iletişim aracı olarak kullanılan web sitesinde, kulüp ile ilgili temel ve güncel bilgiler ile yurt içi ve yurt dışı etkinliklerden haberler yer alıyor.

Gerek organizasyonun yönetiminde, gerekse voleybolla ilgili tüm teknik çalışmalarda, teknolojinin sağladığı olanaklardan ve bilgisayar uygulamalarından faydalanan ES Voleybol, önümüzdeki aylarda, teknik kadrolara ve antrenörlere referanslar ve dokümanlar sunmak ve voleybolu yaygınlaştırmak, sevdirmek amacıyla 'Voleybol kitaplığı', 'Voleybol terimleri sözlüğü' ve 'Park ve Bahçelerde Voleybol' gibi çeşitli projeleri ES Bilgisayar' ın birikimlerinden faydalanarak hayata geçirecek.

Es Spor Kulübü Merkezi : Cenap Şahabettin Sokak, No 29, Koşuyolu 34718 Kadıköy İstanbul
Tel : 0216 3270430
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>