>

DİĞER HABERLER

Evlenmeden Boşanmayın!

Evlenmeyi düşünüyorsunuz. Mutlu bir flört yaşıyordunuz ama evlilik yaklaştıkça sorunlar artmaya mı başladı? Siz de evlilik öncesi sendromu yaşayanlardansınız. Paniğe kapılmayın!
 
   
 
 
     
Tanı Eğitim, İletişim ve Danışmanlık Hizmetleri’nin evliliğe hazırlanan çiftler için geliştirdiği evlilik öncesi "duygusal iletişim terapisi" sayesinde mutlu bir evliliğiniz olacak.

Gün geçtikçe evlenmeye hazırlanan çiftlerin ayrılma oranları boşanma oranları kadar artıyor. Çiftlerin, ailelerinin anlaşmazlıkları ve evlilik öncesi stres bu orandaki artışın başlıca nedenleri.

Tanı Eğitim, İletişim ve Danışmanlık Hizmetleri, Türkiye’de ilk defa uygulanan evlilik öncesi iletişim terapisi ile evliliğe hazırlanan çiftlere gerek bu dönemde gerekse daha sonrasında sorunsuz mutlu bir birliktelik yaşamaları için yararlı bir eğitim sunuyor.

Haftada iki gün, iki saat olmak üzere toplam 10 saatten oluşan programda, "evlilik konusunda bilgilendirme", "iç barışı sağlama", "özgüvenin artırılması", "bakış açısı geliştirme" ve "mutlu bir evliliğin anahtarı" gibi birçok konuda çalışma yapılıyor.

Çiftler için eğitici olduğu kadar sosyal yaşantılarına da kolaylıkla uygulayabilecekleri bu programın gündüz, akşam ve hafta sonu katılım seçenekleri bulunuyor. Evlilik adayları eğitimlere ister birlikte isterse ayrı ayrı katılabiliyor.

Evlilikte "Mutlu Olma Adayı" mısınız ?

Evlilik öncesi duygusal iletişim terapisinin eğitmenleri arasında bulunan Tanı Yönetim Kurulu Başkanı Psikolog Dr. Işın Akı, birbirlerini seven, dinleyen, anlamaya çalışan, sevildiklerini hisseden ve birbirlerine değer veren çiftlerin evlilikte ‘mutlu olma adayı olduğunu söylüyor. Ancak kişilerden birinin karşılaştığı problemlerin, kişilik özelliklerinin veya psikolojik çalkantılarin bile en mutlu beraberlikleri bozabileceğini belirtiyor.

Akı, evliliklerinde sorun yaşayan kadınların %63’ünün, erkeklerinse %61’inin tanışarak evlendiğini, uyumsuzluğun ve psikolojik sorunların cinselliği de etkilediğini, evlilik öncesi için hazırladıkları bu program ile çiftlerin mutlu bir evliliğe adım atmalarını hedeflediklerini ifade ediyor.

Evlilik süresinde çıkan problemler için "evlilik terapisi" hizmetinin dünyada ve Türkiye’de yaygın olduğunu belirten Akı, evlenmeden önce böyle bir programın ilk defa Tanı tarafından gerçekleştirileceğini sözlerine ekliyor.


Başvuru İçin:
Tanı Eğitim, İletişim ve Danışmanlık
Işın Akı
Tel: 0216 385 17 06-0216 385 14 66
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>