>

DİĞER HABERLER

“Hayatınız kaymasın!” sloganlı kampanya

Renault, Trafik Yılı’nın “Lastik ve Yol Tutuş” konulu ilk iletişim kampanyasına destek veriyor:
 
   
 
 
     
“HAYATINIZ KAYMASIN”

Hükümet 2004 yılını trafikte yeni bir duyarlılık yaratmak amacıyla “Trafik Yılı” ilan etti. Bu kapsamda “Trafikte önce siz örnek olun! diğerlerinin değiştiğini göreceksiniz…” ana sloganı altında dört ayrı konuda iletişim kampanyası başlatan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne destek veren kuruluşlardan biri de iki yıldır hayata geçirdiği yol güvenliği konusunda sosyal projeler ile dikkat çeken Renault oldu.
Mart ayı itibariyle uygulanmaya başlanacak olan ve Renault tarafından desteklenen “HAYATINIZ KAYMASIN” sloganlı Lastik ve Yol Tutuş kampanyası’nın ardından yılın ikinci yarısında da “Çocuk Güvenliği” konulu yeni bir kampanya gündeme gelecek ve bu kampanya da Renault tarafından desteklenecek.

“Hayatınız kaymasın!” sloganlı kampanya için Renault, bir milyon 850 bin adet afiş, sticker, el ilanı, insert ve flyer hazırlatarak Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim etti. Kampanya görselleri de Mart ayı itibariyle Türkiye genelinde bin 700 billboard’da yer almaya başladı.
Lastik kampanyasının ana mesajı; sürücüleri eskimiş lastik kullanmama doğrultusunda uyarmak. Bu kapsamda “Hayatınız sizin için değerliyse, diş derinliği 3 milimetrenin altına inmeden lastiklerinizi mutlaka değiştirin. Aracınız yola iyice tutunsun, kaymasın!” vurgusu yapılıyor.
Kampanya için ayrıca TV kanallarında kullanılmak üzere 22 saniyelik bir film de hazırlandı.


Herkes İçin Güvenlik
Renault, iki yıldır yol güvenliği eğitimi için iki ayrı sosyal sorumluluk projesini sürdürüyor.
Yol güvenliği konusunda çocuklara yönelik olarak hazırlanan ve 2002 yılında tanıtılan “Sokakta İlk Adımlar” adlı eğitim seti İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’nın yanı sıra Antalya ve Gaziantep illerinde yaklaşık 44 bin öğrenciye ulaştı. İlköğretim ikinci sınıf öğrencilerinin yararlandığı eğitim seti, çocukları trafikteki tehditlere karşı uyarmayı ve bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Renault tarafından hayata geçirilen bir diğer sosyal sorumluluk projesi ise Türkiye genelindeki tüm sürücü kurslarına dağıtılmak üzere hazırlanan “Güvenli Sürücülük Teknikleri” eğitim filmi. Film, her yıl Motorlu Taşıt Sürücü Kursları’na ehliyet almak için başvuran yaklaşık bir milyon sürücü adayını trafikteki riskler konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Ayrıca Renault, Türkiye’nin ilk otomobil ve motor sporları eğitim kompleksi Autodrom’a da destek veriyor. Skid Car Eğitim Alanı, Asfalt Pist, Toprak Pist, STS Karting Pisti, Renault Çocuk Trafik Eğitim Pisti ve Renault Sport Yarış Garajı’ndan oluşan sosyal tesisleri bünyesinde toplayan Autodrom, her yaşa ve ilgi alanına seslenecek biçimde tasarlandı.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>