>

DİĞER HABERLER

Hibrid otomobillerle tanışmaya az kaldı!...

Hibrid ve şarj edilebilir hibrid uyumlu otomobil üretimine karar veren Ford, ilk üretimi İspanya Valencia’da gerçekleştirecek
 
   
 
 
     

Ford’un İlk Hibrid Modeli İspanya Farikasında Üretilecek

Avrupalı tüketicilerin yoğun talebi üzerine hibrid ve şarj edilebilir hibrid uyumlu otomobil üretimine karar veren Ford, ilk üretimi İspanya Valencia’da gerçekleştirecekİlk elektrikli hibrid ve şarj edilebilir hibrid araçlarını üretmeye karar veren Ford, uygulamayı 2013 yılında piyasada olacak C-MAX üzerinde yapacak. C-MAX için planlanan 410 milyon dolarlık yatırımın, 36 milyon doları hibrid teknolojisine ayrılacak.

Ford’un global platformda, “alternatif güç kullanan araç“ üretimi stratejisi paralelinde yapılacak ilk çalışma hakkında konuşan Ford Avrupa Başkanı John Fleming; “2013 yılında sadece Avrupalı müşterilerimizle buluşacak olan, pratik kullanıma sahip, ulaşılabilir çevre dostu 5 kapılı hibrid C-MAX ile, Amerika gibi farklı ülkelerden de talep göreceğimize inanıyoruz. Bu talep oradaki üretim üslerimizi de devreye sokacaktır. Ford olarak düşük benzin tüketimi ve azaltılmış karbondioksit emisyonu sağlayan teknolojiler geliştirmek konusundaki sözümüzün arkasındayız. Ford kullanıcılarının fonksiyonel ihtiyaçlarını ve sürüş keyiflerini koruyan, ancak daha çevreci olan araçlar üretmek üzere sürekli çalışıyoruz ve elektrikli hibrid araç üretim kararımız da bu stratejimizin en önemli dönüm noktalarından birini teşkil ediyor” dedi.Elektrikli ve şarj edilebilir elektrikli olmak üzere C-MAX’in farklı hibrid alternatifleri ile, sürüş kalitesinde bir farklılık yaratmaksızın, müşterilerin farklı ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap verilebilmesi hedefleniyor. C-MAX’ın hibrid ve şarj edilebilen hibrid olarak üretimi planlanan modellerine, 2011’de Ford Transit Connect ve 2012 yılında yeni jenerasyon elektrikli Ford Focus katılacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>