>

DİĞER HABERLER

İnternette satılık hayat

Sahip olduğunuz herşeyi düşünün. Çocukluk fotoğraflarınız, en sevdiğiniz şapkanız, CD'leriniz, mobilyalarınız...
 
   
 
 
     
ABD'de bir genç, sahip olduğu herşeyi internetten satışa çıkardı. Yaşadığı kentten New York'a taşınmayı düşünen ve herşeyini elden çıkarmaya karar veren John Freyer'ın bu fikri sonunda ilginç bir internet projesine dönüştü.
"www.allmylifeforsale.com (Bütün hayatım satılık)" adlı bir web sitesi açan Freyer, satışa çıkardığı herşeyi bu sitede tanıttı.

eBay adlı açık artırma sitesinden yararlanan Freyer'ın 600 parçadan oluşan katalogdaki ürünleri satması bir yıl sürdü. Satıştan 6 bin dolar kazanan genç adam, bu parayla eşyalarını satın alan kişilerin de bulunduğu kentleri dolaşmaya başladı. Çarşaftan mutfak eşyalarına, ayakkabılarından dergilerine kadar sahip olduğu hemen hemen herşeyi satan Freyer, daha sonra bütün bu satış sürecini bir kitap haline getirdi.

Eşyalarını satın alan kişilerle e-mail'le haberleşen Freyer, kitabında eşyalarının başlarına neler geldiğini anlatırken, resimlerine de yer verdi.

Başlangıçta amacının sadece elindekileri satmak olduğunu belirten John Freyer, projenin giderek tüketim kültürünü anlatan bir şeye dönüştüğünü belirtiyor. "Sahip olduklarımıza sahip olmadığımızda neler olduğunu görmek istedim" diyen genç, projesinin büyük ilgi gördüğünü belirtiyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>