>

DİĞER HABERLER

Müstakbel gelinlere

O beklenen soruyu nihayet sordu. Aldığı ’evet’ cevabının ardından taktığı yüzüğü her fırsatta arkadaşlarınıza gösteriyorsunuz. Müstakbel gelin olmadan önce yaşamadığınız bazı durumlara sizi hazırlamak için size birkaç önerimiz var.
 
   
 
 
     
İşleri paylaşın

Düğününüzü planlarken zaman zaman stresli anlar yaşayabilirsiniz. Yükünüzü hafifletmek için onunla iş bölümü yapmaya ne dersiniz? Yapmak istediğiniz işleri aranızda bölüşün. Örneğin siz salon süslemeleriyle ilgileniyorsanız ona DJ’in çalacağı parçaları belirlemesini söyleyin. Aldığı bu sorumluluklarla damat adayı düğünü sadece görünmek zarunda olduğu bir yer olarak görmeyecek aksine kendisini bu olayın bir parçası olarak görecek ve bunun kendi düğünü olduğunu hissedecektir.

Müstakbel damat hazırlıklaryla ilgilenmeye de bilir.

Böyle bir durumda onun yapmasını düşündüğünüz işleri ailenin diğer üyelerine verebilirsiniz.

Düğün hazırlıklarıyla uğraşmaması sizi sevmediği manasına gelmiyor!

Bekarlığa veda partisi sendromu

Arkadaşlarının onun için hazırladığı bekarlığa veda partisi konusunda bazı endişeleriniz var öyle değil mi? En yakın arkadaşlarıyla düzenlediği bu partiye striptizci mi çağırmak istiyor? Bırakın çağırsın. Sevdiğiniz ve güvendiğiniz için bu adamla evleniyorsunuz. Korkmayın evleneceğiniz erkek sadece bir gecede farklı bir insana dönüşmez. Fakat yine de içiniz hiçbir şekilde rahat etmeyecekse onunla bir anlaşma yapabilir ve o gece yapacakları konusunda ona bazı sınırlar koyabilirsiniz. Örneğin ona partideki eğlence unsuru her neyse onunla hiçbir temas kurmaması konusunda müstakbel kocanızla bir anlaşma yapabilirsiniz. Bunun dışında siz de o gece kız arkadaşlarınızla değişik bir eğlence düzenleyebilir ve eşit şartlarda bulunmanın keyfin yaşayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızı usandırmayın

Düğün hazırlıklarında gelinden sonra en çok yorulanlar kuşkusuz gelinin en yakın kız arkadaşlarıdır. Gelinlik provalarında gelinin yanında bulunan, düğünle ilgili her türlü detayda ‘bilir kişi’ olarak fikrine danışılan bu kızları istekleriniz ve kaprislerinizle sakın bunaltmayın!

Her türlü güçlüğe hazır olun

Düğün hazırlıkları aşamasında karşnıza çıkacak olan her güçlükle savaşmak için hazır olmalısınız. Teyzeniz yardımcısının düğüne neden davet edilmediğini sorduğunda ona sinirlenmeden kibarca durumu izah edebilmelisiniz. Çiçekçiniz çalışacağı bir gün için iki gün parası almak istediğini söylediğinde bu konuyu sinirlenmeden onunla konuşabilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde düğün hazırlıği stresini uzun zaman üzerinizden atamayabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>