>

DİĞER HABERLER

Onbinlerin sevgi yürüyüşü...

Türkiye Cumhuriyeti’nin 82. kuruluş yıldönümünü için duzenlenen etkinlik 10 bin kişinin katılımıyla bir rekora imza attı...
 
   
 
 
     
Beşiktaş Belediyesi'nin Türkiye Cumhuriyeti’nin 82. kuruluş yıldönümünü için düzenlediği etkinlik 10 bin kişinin katılımıyla bir rekora imza attı...

Kutlama etkinliği çerçevesinde Dolmabahçe Sarayı önünde başlayan Cumhuriyet kutlaması Kuruçeşme Arena’da Kıraç konseri ile son buldu.


Yoğun yağmur ve soğuk havaya rağmen Dolmabahçe sarayı önünde başlayan kutlama etkinliğinde, Atatürk’ü temsili olarak canlandıran ünlü oyuncu Oktay Kaynarca Sarayın Paşa Kapısı’ndan Cumhuriyet’in ilk yıllarında kullanılan bir araçla ile çıkarak temsili olarak Atatürk’ü canlandırdı. Kutlamalara katılanlar 10. yıl Nutku’nu Atatürk’ün sesinden dinleme fırsatı buldu.


10 bin kişi katıldı

Dolmabahçe Sarayı önündeki kutlamaların ardından, yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla Türk bayraklı ve meşaleli Cumhuriyet Yürüyüş’ümüz Kuruçeşme Arena’ya kadar hep bir ağızdan söylenen coşkulu marşlarla devam etti.


Kuruçeşme Arena’da devam eden Cumhuriyet kutlamalarımız havai fişek gösterisi, Atatürk belgeseli ve Kıraç konseri ile son buldu.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>