>

DİĞER HABERLER

Philips Teknoloji Harikaları CeBIT 2004 Fuarı’ndaydı!

Dünyaca ünlü elektronik devi Philips, 18-24 Mart tarihleri arasında Hanover-Almanya’da gerçekleşen CeBIT 2004 fuarında Salon 21 stand B02’de yer aldı...
 
   
 
 
     
Dünyaca ünlü elektronik devi Philips, 18-24 Mart tarihleri arasında Hanover-Almanya’da gerçekleşen CeBIT 2004 fuarında Salon 21 stand B02’de yer aldı. Philips’in 2000 m2’lik standında Connected Planet konsepti, DVD Recorder, Flat TV™, cep telefonları, LCD ve plazma monitörler, Nexperia™, KeyRing, HDD audio jukebox, araştırma projeleri ve medikal sistem uygulamaları gibi ürünlere yer verdi.

Cirosunun yüzde 9’unu AR-GE çalışmalarına ayıran Philips bu çalışmaların karşılığını teknoloji üretmedeki üstün başarısı ile alıyor. Şirket 2003 yılı sonunda 100 bininci patent hakkını satın aldı. Philips, renkli televizyon setleri, aydınlatma, Philishave, medikal görüntüleme, hasta izleme ekipmanları ve tek çipli televizyon ürünlerinde dünya liderliğini sürdürüyor. Geleceğe yatırım yapan bir firma olarak teknolojisiyle insan hayatına yön veren Philips, destek verdiği sosyal projelerle de hayatımıza her alanda katkıda bulunmaya devam ediyor.

Türk Philips Elektronik Ürünler Genel Müdürü Atilla Tüfekçi Türk Philips Elektronik Ürünler olarak 2003 yılında oldukça başarılı bir yıl geçirdiklerini, satışlarını euro bazında yüzde 40 oranında arttırdıklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“2004 yılında LCD monitör ve televizyon, özel dizaynlı audio ve cep telefonu, Plazma ve Flat TV gibi üst segmentli TV’lere daha fazla önem vererek yüzde 30 oranında büyümeyi hedefliyoruz” dedi.
Tüfekçi, “satış kanallarında yeni bir anlayış geliştirdiklerini ve 2004 yılında zincir mağazalara ve yüksek teknoloji ürünlerinin satılacağı konsept mağazalarına ağırlık vereceklerini, marjların daralması ve ürünlerin yakınlaşması nedeniyle, tüketici elektroniği ürünlerinin IT kanalı aracılığıyla da dağıtımına başlanacağını” söyledi.

Türk Philips Elektronik Ürünler Grubu, yenilikleri takip eden ve bu ürünleri kullanmaktan keyif alan tüm teknoloji dostları için "Connected Planet" konseptinde açtığı mağazaların sayısını çoğaltmayı hedefliyor. 2003 yılında İstanbul’da açılan iki "Connected Planet" mağazasına ek olarak Mayıs 2004’te İzmir’de, yıl sonuna kadar da Ankara’da bir mağaza açılacak.

Philips yeni nesil teknolojilerinin sergilendiği "Connected Planet" mağazalarında EISA ödüllü Plazma ve LCD televizyonlar, son teknoloji ürünü cep telefonları ve ev sinema sistemleri, LCD monitörler, ses sistemleri, projektörler yer alıyor.


Türk Philips CEO’su Fridus Vest yaptığı açıklamada “Tüketici Elektroniği Bölümündeki bu gözle görülür büyümenin Medikal Sistemler, Küçük Ev Aletleri ve Kişisel Bakım Ürünleri, Aydınlatma gibi diğer bölümlerdeki büyümeyle bağlantılı olarak gerçekleştiğini, Türk Philips’in satışlarının 2002 yılına oranla yüzde 15 oranında artmış olmasına rağmen Tüketici bölümündeki artışın yüzde 40 olduğunu” ifade etti.

Türk Philips Elektronik Ürünler Grubu 2003 yılında Philips Avrupa Bölgesi’nde Rusya’dan sonra en fazla büyüyen ikinci ülke oldu. 2002 yılında yüzde 70’lik büyüme oranı ile birinci sırada yer almıştı. Türk Philips Elektronik Ürünler Grubunda TV, DVD, ev sineması, PC çevre birimleri, müzik setleri, cep telefonları, telsiz telefonlar, piller, bebek ürünleri, kulaklık ve fonksiyonel kumandalar, oto radyoları, projektörler ve otel TV bulunuyor.

2004 yılında da Türk Philips birçok alandaki liderliğini sürdürmeye kararlı olup, Profesyonel Aydınlatma alanında da ihracat faaliyetlerini arttırmayı amaçlıyor.

Philips Danışma Hattı : 0 800 261 33 02

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>