>

DİĞER HABERLER

Reklam Yaratıcıları "Fair Play" İçin Yarışacak!

Reklam Yaratıcıları Derneği'nin her ay düzenlediği Copy Break reklam yarışmasının bu ayki konusu Fair Play olarak belirlendi....
 
   
 
 
     
Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin reklamveren olduğu ve Reklam Yaratıcıları Derneği ile birlikte konusunu belirledikleri 55. Copy Break yarışması, reklam yaratıcılarının yine kıyasıya rekabetine sahne olacak. Türk sporunda büyük eksikliği duyulan "Fair Play" kavramının spor camiasına daha etkili bir dille anlatılmasının hedeflendiği bu yarışma, sadece sporculara değil, aynı zamanda izleyicilere de seslenecek.

Bugüne kadar spor yazarlarımız gerek kendi köşelerinde, gerek dergi ve televizyon kanallarında sürekli "Fair Play" konusunun önemini vurguladı. Fakat özellikle son zamanlarda spor sahalarında ve tribünlerde yaşanan tatsız olaylar, sporculara ve sporseverlere Fair Play kavramının öneminin anlatılmasında bu çabaların desteklenmesi gereğini ortaya koydu. İşte bu amaçla yola çıkan Reklam Yaratıcıları Derneği de Copy Break için hazırlayacakları işlerde yaratıcılıklarını kullanarak hem sporcuları Fair Play kurallarına uymaya davet etmeye, hem de Fair Play bilincini daha geniş kitlelere ulaştırılmaya çalışacaklar. Yarışmada birinci olacak eser ise, TSYD'nin katkılarıyla kitle iletişim araçlarına ve outdoor mecralara uygulanarak kamuoyuna duyurulacak.

Fair Play "sporcuların yarışlar esnasında, güçleşen şartlarda dahi kurallara sabırla, tutarlı ve bilinçli olarak uymaları esasına bağlı. Ayrıca Fair Play sporcuların, fırsat eşitliğini bozmamak amacıyla haksız avantajları kabullenmemeleri, rakibin haksız dezavantajlarından yararlanmaya kalkışmamaları, rakibi düşman değil, aksine, oyunun gerçekleşmesini sağlayan, eşdeğer haklara sahip birey ve partner olarak görüp değer vermelerine işaret ediyor. Tarihçesi 15. yüzyıl İngiltere'sine, şövalyeler dönemine kadar uzanan Fair Play kavramı ilk olarak "foul play" olararak anılmış ve "fırsat eşitliğini korumak" gibi bir ifadeyi anlatmak için kullanılmıştır. 16. yüzyılda William Shakespare'in kullandığı "Fair Play" terimi, spor tarihine 18. yüzyılda geçmiştir.

Fair Play konulu 55. Copy Break yarışmasıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ve katılım artlarına www.ryd.org.tr sitesindenki copy break sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Öksüz Çocuk Sokak Numara: 5 Kuruçeşme/İstanbul
Telefon: (0212) 257 05 32 - 257 05 52
Faks: (0212) 257 05 49

Web:
www.ryd.org.tr

E-mail:
posta@ryd.org.tr
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>