>

DİĞER HABERLER

RE/MAX cevherleri keşfediyor...

Yeni yetenekler gayrımenkul alanında, ZGP programıyla parlak bir geleceğe adım atıyor
 
   
 
 
     
RE/MAX emlak ofislerinin kadrolarına, sisteme en uygun sıradışı adayları yönlendirmek için oluşturulan “Zirvedeki Gayrimenkul Profesyoneli” (ZGP) Programı, gayrımenkul ve pazarlama alanında yeteneği olanları, özel bir eğitimle başarılı ve yüksek gelirli bir kariyere hazırlıyor.

RE/MAX Türkiye, yılbaşında başlattığı ZGP programına çeşitli insan kaynakları şirketlerinin de işbirliğiyle, pazarlama ve satış alanında çalışanlarla yeni girişimcileri davet ediyor. Ayrıca, www.remax-turk.com adresindeki “Zirvedeki Gayrimenkul Profesyoneli” bölümünden ön bilgi alan adaylar, zirvedeki@remax-turk.com e-mail adresinden başvuruda bulunabiliyorlar. Adaylar, her ay gerçekleştirilen “ZGP” tanıtım seminerlerine davet edilerek, geleceğin başarılı gayrımenkul danışmanı olabilmeleri için yaşamaları gereken süreci, RE/MAX’in uzmanlarından öğreniyorlar.

RE/MAX Türkiye, tanıtım seminerine katılan adaylardan istekli ve yetenekli olanları, uygun RE/MAX ofislerine yönlendirerek, onlara parlak bir geleceğin kapılarını açıyor. Yönlendirildikleri RE/MAX ofislerinin sahipleri ile görüşme yapma olanağını elde eden adaylar, ofis yönetimi tarafından göreve kabul edildiklerinde, kariyerlerindeki ilk önemli adımı atmış oluyorlar.

Yılın ilk ayında toplam 500 civarında başvuruyu değerlendiren RE/MAX Türkiye, ZGP Programı kapsamında 9 adayı gelecekte başarılı gayrımenkul danışmanları arasına katılmaları amacıyla RE/MAX ofislerine yerleştirdi. Aday müşteri temsilcisi olarak RE/MAX ofislerinde göreve başlayan ilk ZGP’liler, RE/MAX’in çalışma disiplini ve hizmet standartları konusunda da özel eğitim programlarına katıldılar. Böylece Zirvedeki Gayrımenkul Profesyoneli adayları, hem ofislerde pratik süreci yaşamış, hem de eğitimlerde güçlü bir kuramsal altyapıyı edinmiş oldular.

Yüzde 94’ü Üniversite Mezunu

Bu çalışma sayesinde, bir RE/MAX ofisine yönlendirilen Gayrimenkul Danışmanı adayı, ofis sahibi için de, önceden belli kriterleri aşmış olan kişilerden oluşuyor. Böylece ofis sahibi bu iş için uygun olmayan kişiler ile görüşmek yerine seçilmiş kişiler ile iş görüşmesi yapıyor. ZGP Programı için başvuruda bulunanların yüzde 94’ünü üniversite mezunları oluşturuyor. Bunlardan yüzde 12’si yüksek lisans, yüzde 2’si ise doktora derecesine sahip bulunuyor. RE/MAX Türkiye, ilk bir yıl için İstanbul ve Ankara ağırlıklı olarak yürüttüğü “Zirvedeki Gayrimenkul Profesyoneli” projesini, ilerleyen süreçte Türkiye’deki tüm RE/MAX ofisi olan bölgelere yaymayı planlıyor.

2003 yılı sonunda dünyada 47 ülkede 90.000’e yaklaşan RE/MAX Gayrimenkul Danışmanı sayısının 2004 yılı sonu için hedefi 100.000 kişiye çıkarmayı öngören RE/MAX, yılda 1.5 milyonun üzerinde satış işlemi gerçekleştiriyor. Türkiye’de çalışan RE/MAX Gayrimenkul Danışmanlarının yaşam standartları, önceki kariyerleri, eğitim durumları, yabancı dille ilgileri, dünyadaki pek çok RE/MAX bölgesinde çalışan gayrımenkul danışmanı profilinin üzerinde bulunuyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>