>

DİĞER HABERLER

Sineklik Talep Artışındaki Büyük Rol Kedilerin

Taleplerin büyük çoğunluğunun kedi sahipleri tarafından oluşturulduğu görüldü…
 
   
 
 
     

Türkiye’nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut.com, baharın gelişiyle yaklaşan sıcak havalar öncesi pencere sinekliği taleplerini inceledi. Şubat ve Mart verileri kıyaslandığında pencere sinekliği taleplerinde yüzde 225 artış gözlemlendi.

Geç de olsa gelen bahar mevsiminin etkileri taleplere de yansıdı. Soğuk havaların yavaş yavaş yerini sıcak havalara bırakması, pencere sinekliği taleplerinin yüzde 225 artması ile trend servisler arasında yerini almasına sebep oldu. Taleplerdeki bu artışta en çok kedi sahipleri etkili oldu.

Sineklikler kedilerin pencereden düşmesini engelliyor

Sıcak havalarda açık bırakılan pencerelerden sinek, sivrisinek ve kanatlı böceklerin girmesini engellemek için yaptırılan sineklikler bir o kadar kedilerin pencerelerden düşmemesi için koruma sağlıyor. Baharın kendisini hissettirmesi ile de kedi sahipleri sağlam ve dayanıklı sineklik arayışına girdi. Bu arayış ile en çok yaşanan talep artışı yüzde 25 ile sürgülü sinekliklere olurken yüzde 20 ile akordiyon (pileli) sineklik ve yüzde 19 ile kedi sinekliğine oldu.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>