>

DİĞER HABERLER

Tam vukuatlı deniz aşırı bir yolculuk öyküsü - Bölüm 1

"ne yazık ki işinizi sancılı ya da sancısız halletme gücünü elinde bulunduran insana söylenmesi gereken en top üç cümledir.." Dilara Gülyuva'nın yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Tam vukuatlı deniz aşırı bir yolculuk öyküsü - Bölüm 1

Nüfus Memurluğu / Gün-İç
Dink! “865” hehee benim sıram..

-iyi günler, kolay gelsin. hayırlı mesailer.. (bizim coğrafyada her türlü bürokratik işlerinizin nispeten çabuk halledilmesi için o an oracıkta sizi sözlü yapacak gibi duran ve ne yazık ki işinizi sancılı ya da sancısız halletme gücünü elinde bulunduran insana söylenmesi gereken en top üç cümledir!! Öğrenme ve uygulamaları kolaydır ancak sert kayaya toslarsanız geliştirilmeleri gerekir!)
..“tam vukuatlı nüfus kayıt örneği” çıkartmak istiyorum (gerçi hikaye bana ait olunca herhangibir belgemin “vukuatsız” olması imkansız ama!!)
-ne için lazımdı??
İçses:annem temizlik için bekliyor daha olmadı bahçede kimyasal ilaçlama yaparken kullanıcaz..
Bizzat kendi sesim: vize için.. sizin de işiniz zor gerçekten, bu sıcak yetmiyor gibi bi de kalabalık, zaten insanlarla uğraşmak bi dert, Allah kolaylıklar versin gerçekten. (arada samimiyet yaratma çabasıyla kurmak için insan üstü çaba sarfettiğiniz zorunlu sohbet cümlelerinin gerekliliği ve hatta kimi zaman sonuca ulaşmaları tartışılmazdır! ama bazen gerçekten boşa debelenirsiniz!)
-yurtdışı mı??
İç ses:dumur olur susar!
Bizzat kendi sesim:Şehirlerarası vize uygulamasına başladık mı biz??
Sessizlik…

Atatürk Havalimanı-Pasaport Kontrol / İstanbul / Gün-İç

-iyi günler kolay gelsin-hafif tebessümle Pasaport gişedeki ciddi yüzlü memura uzatılır-(ilkinden daha resmi bir evrak inceleme söz konusu olduğundan mümkün olduğunca az ama öz cümleler kurmanızı şiddetle tavsiye ederim! Gülerken dişlerinizin gözükmemesi de pasaporttaki fotoğrafa benzerliğinizle ilgili memuru yanıltmamak açısından önemlidir. Ama kendi tavsiyemi uygulayabiliyor muyum tartışılır!?)
-nereye gideceksiniz??
-(kahkaya yakın neşeli bir gülüşle) Finlandiya.. Avrupa Bayanlar 2007 Golf Turnuvası var da, siz de golf oynar mısınız? (burada maruz kaldığım “tabii tabii!! havalimanının bahçesine Hurley’in yaptığı portatif golf sahasını kullanıyoruz yemek aralarında pratik için!!” cevabı yerine bana öyle boş bakışından hareketle memur arkadaşın sıkı bir Lost izleyicisi olmadığına bile kanaat getirdim ben ve kınadım kendisini! off yaa off yaa!!)
trrrttttt!!(pasaport sayfaları hızlıca incelendikten sonra)
-nasıl gitmeyi düşünüyor sunuz?
-nçakla diye düşündüm ben ama!! (boşta zeplin varsa o da olur yani!!) Allah’tan bi mani çıkmaz manyetik bi alana takılıp sonra da psikopat Benjamin’in elinde tutsak kalmazsak…
-hayır yani vize var mı vize?? (yok yok kesin izlemiyo! ayy o elinde tuttuğunun içinde olması lazım ama!!!)
İç ses:kısılır! Bidaha da açılır mı bilinmez?!
Bizzat kendi sesim:Vizesiz yurtdışı uçuşları başladı mı Türkiye’den??
Sessizlik…

To be continued..

Dilara Gülyuva
dilaragulyuva@hotmail.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>