>

DİĞER HABERLER

Uçakta Bunlar da Unutulur mu!

Yolcuların uçakta unuttukları eşyalar...
 
   
 
 
     

Sonuçlar oldukça ilgi çekici. 700’den fazla kabin görevlisinin katıldığı son ankete göre, canlı papağan, cam göz protezi ve bir torba kum her yıl uçaklarda unutulan ilginç eşyalardan birkaçı.

Seyahat etmek isteyenlere 1000’i aşkın havayolunun milyonlarca rotası için en kısa yoldan, en uygun fiyatlı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner, 700’den fazla kabin görevlisi arasında gerçekleştirdiği anket ile yolcuların uçakta unuttukları eşyaların listesini çıkardı. Anket sonuçlarına göre yolcular uçakta evcil hayvanlarını bile unutabiliyor. Unutulan hayvanlar arasında kurbağa, kaplumbağa hatta şahin bile var.

YOLCULAR BUNLARI UNUTMAYI NASIL BAŞARDI?


Yolculuktan sonra uçakta takma diş, iç çamaşırı, cam göz protezi ve protez bacak bulabilen kabin görevlileri, bazen kendilerine “Yolcular bunları unutmayı nasıl başardı?” diye sorduklarını itiraf ediyor. Uçakta bırakılan gelinliğin ise düğünden önce geline ulaşmış olduğunu umuyorlar. Bulunan diğer ilginç eşyalar arasında kum torbası, bir kağıda yazılmış evlilik teklifi ve paketlenmemiş bir adet yumurta da var.

PASAPORT EN ÇOK UNUTULANLARDAN

Tüm bu ilginç eşyaların yanı sıra, seyahatin olmazsa olmazlarından pasaport da yolcuların unutkanlığından nasibini alıyor. Yolcuların yaklaşık yüzde 25’i uçaklarda pasaportlarını unuturken, yüzde 23’ü cep telefonlarını, yüzde 21’i ise kitaplarını unutuyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök “Hepimiz bazen uçaklarda eşyalarımızı unutabiliyoruz. Ancak anketin sonuçları bizi bile şaşırttı. Pasaportların cep telefonlarından ve hatta kitaplardan bile daha fazla unutulması ise oldukça ilgi çekici. Yolculuk sonunda bir şey unutmadığınızdan emin olmak için uçaktan inmeden önce koltuğu, koltuğun ceplerini ve yerleri kontrol etmeyi mutlaka alışkanlık haline getirmek gerek.” dedi.

UÇAKLARDA UNUTULAN İLGİNÇ EŞYALARDAN BİRKAÇI

Papağan
Protez göz
Protez bacak
Kum torbası
Takunya
Bir kutu kurutulmuş balık
Ayakkabı teki
Gelinlik
Bir torba elmas
Peruk
Bir torba soğan
Kelepçe
Kontrbas
Bir adet yumurta
İç çamaşırı
Kurbağa
Yazılı evlenme teklifi


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>