>

DİĞER HABERLER

Yapı Kredi Koray'dan Yeni Bir Proje!

Yapı Kredi Koray, Göktürk’te yeni bir projeye imza atıyor. İstanbul–İstanbul projesi yakınlarında 1.4 milyon dolara arsa aldı. Ayrıntılar için tıklayın!
 
   
 
 
     
Konut satışlarında hedeflerini tutturan ve son 4 ayda 4 milyon dolarlık ciroya ulaşan Yapı Kredi Koray, geçen yıl dünyanın en iyi konut projesini ödülünü kazandığı İstanbul - İstanbul evlerinin yakınında yeni bir proje hazırlıyor

Yaşanan ekonomik krizlerin etkisini ilk hisseden ve en geç toparlanan gayrimenkul sektörü yükseliş trendine girdi. Son aylarda faizler ve enflasyonda yaşanan düşüş ve rating’lerdeki olumlu trend, gayrimenkul sektörüne de olumlu yansıdı.

Gayrimenkul sektörünün önde gelen kuruluşlarından Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı da, sektördeki hareketliliği yaratan kuruluşlardan biri oldu. Kemerburgaz, Göktürk Beldesinde Yapı Kredi Koray tarafından yapımı tamamlanan İstanbul-İstanbul projesinin 2. fazı büyük ilgi gördü. Nisan ayında teslime başlanan 2. faz ünitelerinden yüzde 95'i eylül ayı itibarı ile satıldı. Sadece son 4 ayda gerçekleşen ciro ise 4 milyon dolara ulaştı.

İstanbul - İstanbul dünya birincisi olmuştu

Beş yıl önce bu bölgeye yatırım yaptıklarını ve İstanbul-İstanbul projesi ile dünya birincisi olduklarını belirten Yapı Kredi Koray Genel Müdürü Hakan Kodal, bölgede gerçekleşen konut, ticaret ve alışveriş merkezleri yatırımları ile önümüzdeki dönemde Göktürk bölgesinin daha da değerleneceğini düşündüklerini söyledi.

Piyasalar ve projelerdeki hareketlilik sebebi ile, 2001 krizinden bu yana ilk kez yeni yatırımlara girdiklerini hatırlatan Kodal, bölgede yeni projelerin geliştirilmesini hedeflediklerini, bu amaçla da Göktürk bölgesinde yaklaşık 9 dönümlük bir arsayı 1 milyon 429 bin dolar bedelle satın aldıklarını ifade etti. Bölgeye yatırımlarının devam edeceğini belirten Yapı Kredi Koray Genel Müdürü Hakan Kodal, 2004’ün olumlu geçmesini beklediklerini söyledi.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>