>

DİĞER HABERLER

“Yaşam Seçimlerden Oluşur”

Yaşamınıza yön verecek AIESEC seçmelerine katılarak dünyanın 88 ülkesinden birinde staj yapabilirsiniz.
 
   
 
 
     
Uluslararası iş tecrübesi edinmek, farklı iş kültürlerini tanımak ve farklı ülkelerden arkadaşlar kazanmak gibi birçok fırsatı sunan AIESEC’in, Nisan ayı başında gerçekleştirilecek olan II. seçmeleri için geri sayım başladı.

Yaşam seçiminizi yapmak için son başvuru tarihi 02.Nisan.2005.
Dünyada 88 ülkede faaliyetlerini sürdüren AIESEC, topluma pozitif etki edebilmek için gençlerin, kendi potansiyellerini keşfedebilecekleri ve geliştirebilecekleri uluslararası bir platform.

Bu amaç doğrultusunda AIESEC, tüm dünyada yıl içerisinde 350’ den fazla kongre yürütür, 3500’ den fazla uluslararası staj tecrübesi sağlar ve 5000’ in üzerinde liderlik tecrübesi sunuyor.


AIESEC’ Ie tanışan; vizyonuna, çalışmalarına hakim ve AIESEC tecrübesiyle hayatlarına farklı bir yön vermek isteyen öğrenciler; AIESEC’in kurulduğu günden bu yana yürüttüğü Uluslararası Staj Değişim Programı sayesinde; pazarlama, bilişim sistemleri, muhasebe, insan kaynakları, mühendislik alanlarında 2 ay ile 1,5 yıl arasında değişen sürelerle, 88 AIESEC ülkesinden birisinde, tam zamanlı ve maaşlı staj yapabilme fırsatını yakalıyorlar.

Ayrıca staj öncesi, sırası ve sonrasında AIESEC’ le birlikte çalışma, aktivitelerine katılma ve sunduğu kişisel gelişim fırsatlarından yararlanma imkanı öğrencileri bekliyor.

Kimler başvurabilir?

AIESEC seçmelerine katılabilmek için İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri, Elektronik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği, Sosyoloji, Psikoloji bölümlerinde en az ikinci sınıfta okuyor olmak veya bu bölümlerden 2003-Ocak ayından sonra mezun olmuş olmak gerekiyor. AIESEC şubelerinin bulunduğu Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Kocaeli illeriyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ikamet eden ve yukarıdaki bölümlerde öğrenim hayatını sürdüren ya da mezun olmuş öğrenciler programa başvuruda bulunabiliyorlar.

Seçmeler Nasıl gerçekleşiyor?

Seçmeler ön eleme ve sözlü komisyonlar olmak üzere 2 aşamadan meydana geliyor. Öğrencilerin doldurdukları başvuru formundaki bilgiler ve yabancı dil sınavı sonuçlarına göre 1. aşama olan ön elemeler gerçekleştiriliyor. Ön elemelerdeki en önemli kriter, öğrencinin doldurmuş olduğu Başvuru Formu’ nun, dünyada AIESEC’ le stajyer isteyen eden firmaların taleplerine uygunluğu. Bu aşamayı geçen öğrenciler ise ikinci aşamaya girmeye hak kazanıyorlar.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>