>

DİĞER HABERLER

“Yeni Hikayeler” Projesi Bennu Gerede’nin Kadrajında Hayat Buldu

Meme Kanseri hakkında toplumsal farkındalık yaratmak adına....
 
   
 
 
     

Moda tasarımcısı Hatice Gökçe’nin, Pfizer Onkoloji işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Yeni Hikayeler” projesinin hedefi meme kanseri hakkında toplumsal farkındalık yaratmak.

Fotoğrafçı Bennu Gerede, “Çekimler için Sedef Adası’nı tercih ettik çünkü adadaki doğa, özgürlük ve ümit hissi, bu projenin konseptine çok uydu. Yeni Hikayeler projesiyle meme kanseri farkındalığını arttırmak ve kadınların içindeki ümidi, özgürlüğü ve özgüveni ortaya çıkarmak istiyoruz” dedi.
 Erkek giyiminde Türk modasının öncü ismi Hatice Gökçe pembe renkle özdeşleşen ileri evre meme kanseri ile mücadelede farkındalığı artırmak için, pembe beyaz renklerin hâkim olduğu yeni koleksiyonu “Yeni Hikayeler”in fotoğraf çekimini Sedef Adası’nda, fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede ile birlikte gerçekleştirdi. Umudu simgeleyen “Kiraz Çiçeği (Cherry Blossom)” konseptiyle yeni bir çalışma yaratan Hatice Gökçe ve Pfizer Onkoloji, meme kanseri farkındalığı için yapılan bu işbirliğiyle, meme kanserine yönelik toplumsal farkındalığı arttırmayı amaçlıyor.

“İşin içinde sosyal sorumluluk varsa, ben her zaman varım!”

Projenin fotoğraf çekimlerini yapan Bennu Gerede, bu çalışma hakkındaki görüşlerini şöyle özetledi: “İşin içinde sosyal sorumluluk olduğu zaman, ben her zaman varım çünkü bir şekilde bu dünyaya katkıda bulunmak istiyorum. Artık doğurduğumuz çocuklar yeni sorunlarla mücadele etmek, hatta dünyayı kurtarmak zorunda. Maalesef meme kanseri de görmezden gelemeyeceğimiz sorunlardan biri. Örneğin, daha yeni öğrendim, lise arkadaşlarımın birçoğu cerrahi mastektomi olmuş. Bu hastalık o kadar yaygın ki, inanılır gibi değil. Bu yüzden Pfizer’in meme kanseri alandaki bu çalışmasına çok sevindim. Hatice Gökçe ile de inanılmaz bir işbirliğimiz enerjimiz sinerjimiz var. Birlikte çok güzel projeler yapıyoruz. Bu sosyal sorumluluk projesini bana ilk teklif ettiğinde de memnuniyetle kabul ettim. Buradan tüm kadınlara sesleniyorum: Hepimiz sağlığımıza dikkat edelim, iyi beslenelim!”


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>