>

DİYET

Antidepresan Diyeti

Antidepresan diyetiyle soruna kökten çözüm...
 
   
 
 
     

Yapılan araştırmalara göre şişman kişilerin kilo alımından önce depresif duygular gösterdiği gözlenmektedir. Depresyonla beraber dengesini kaybeden hormonlarınız kilo kontrolünüzü istem dışı bırakabiliyor. Böylelikle ruhsal sorunlarınızla beraber formunuzu en sağlıklı yollardan korumuş olursunuz.

İŞTE ANTİDEPRESAN DİYETİ

Öğünlerin sıklıkla yapılması ve atlanmaması üzerinde duran uzmanlar kan şekerinizin dengede kalması için bu öneride bulunuyorlar. Atlanan öğünlerle beraber, fast food tarzı hazır gıdaların fazla tüketilmesi de kan şekerinizin dengesini bozabilir. Bu da seçtiğiniz öğünlere haddinden fazla yüklenerek fazla kilo almanıza ve psikolojinizin negatif şekilde etkilenmesine yol açar. Bunun için az porsiyonlarda sık sık öğünler kullanarak, tam tahıllar, sebze ve bol bol yoğurt tüketmeniz gerekir. Sinir sisteminizle ilk bağlantılı besin gurubu B vitaminidir. Beyaz ve kırmızı et, süt, yumurta ve kuru yemişlerden alabileceğiniz bu vitamin sayesinde hormon dengenizi alt üst eden stres sorununu büyük oranda azalatabilirsiniz.

Sinirler üzerinde onarıcı etkisi bulunan yağ asidi omega-3 bu konuda etkili diğer bir besin türüdür. Haftada birkaç kez balık tüketimi ile bu eksiğinizi de giderebilirsiniz.

Mutluluk hormonunun kahramanı magnezyumu badem, ceviz, kakao ve kabak çekirdeğinden sağlayabilirsiniz. Yağ yakımını içten dıştan kolaylaştıran enerji ihtiyacınızı bu besinler sayesinde karşılayabilirsiniz. İdeal kilonuza kavuşunca mutlu olacağınızı değil mutlu olunca ideallerinize ulaşabileceğinizi sakın unutmayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>