>

DİYET

Çalışanlar Nasıl Beslenmeli?

Çalışan kişiler ev işleri ve iş hayatı arasında koşturup dururken dengeli beslenme kuralları uçup gidiyor.
 
   
 
 
     
Yapılan en büyük hatalardan biri kahvaltının atlanması. Halbuki kuvvetli bir kahvaltıyla metobolizmanızı hızlandırabilir ve güne zinde başlayabilirsiniz.

Genellikle poğaça-simat ve çay-kahve ikililerinden oluşan kahvaltılar, size gün boyu gerekecek enerjiyi sağlayamaz. Bunlar yerine kepekli ekmek, peynir, domates, salatalık gibi besinleri tüketmek hem ihtiyaç dyduğunuz enerjiyi sağlar hem de vitamin - mineral dengenizin korunmasına yardımcı olur.

Yine kahvaltıda ekmek yerine yiyebileceğiniz Ülker MAvi Yeşil Light kepekli çubuk kraker, ihtiyacınaz olan enerjiyle birlikte. lif gereksiniminizi belli miktarını karşılar.

Öğle yemeğini salata ve diyet içecekle geçiştiriyorsanız salatayı yedikten yarım saat sonra acıkıp daha kalorili yiyeceklr yemek istemeniz oldukça doğal. Bunu önlemek için sizi tok tutabilecek az yağlı yemeklere yönelmelisiniz. Porsiyon halinde hazırlanmış yiyecekler, ekmek arası olanlara göre daha az kolori almanızı sağlar.

Gün içinde acıkanlar, yağlı ve unlu yiyecekler yerine, meyve, yoğurt, az yağlı peynir ve diyet bisküvi yiyebilir. Böyle durumlar için Ülker Mavi Yeşil Light beyaz va kaşar peyniri, Ülker Mavi Yeşil Light kraker, kek ve bisküvi çeşitleri oldukça uygundur. Gün boyu stres altında çalışan kişilerin öğün atamadan, güçlü bir kahvaltı ve hafif bir akşam yemeğindn oluşan, B ve C vitaminlerinin yeterli miktarda alındığı bir beslnme şeklini benimsemeleri gerekir.

Yine gün içinde rahatlamak için tüketilen kahve ya da asitli içeceklerden kaçınılması, bunlar yerine ada çayı, ıhlamur, nane çayı gibi içeceklerin tercih edilmesi gereklidir. Ayrıca, gün boyu içilen çaylar ve meşrubatlar vucudun suya duyduğu ihtiyacı ortadan kaldıramaz.

Bu nedenle, suyu diğer sıvılardan ayrı olarak bol miktarda (2 Lt) tüketmeye çalışın.

Kaynak: www.mavi-yesil.com.tr
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>