>

DİYET

İş Hayatında Yanlış Beslenme!

Salatayı yedikten yarım saat sonra tekrar acıkacağınız ve kantinden bol kaşarlı ve sucuklu bir tost isteyeceğiniz ortada.
 
   
 
 
     

Beslenme uzmanları, dengeli bir kahvaltının metabolizmayı yüzde 8 oranında hızlandırdığını söylerken, bu durumu yağların yakılması açısından bir avantaj olarak görüyor.

Uzmanlara göre, ideal bir kahvaltı için kepekli bir dilim ekmekle biraz peynir ya da süt eklenmiş kepekli kahvaltı gevreği, hem gereken enerjiyi, hem B vitaminlerini, hem de bitkisel lifleri sağlayabiliyor. Uzmanlar, bir salata ve diyet içecekle geçiştirilen öğle yemeklerini ise şişmanlama kaygısıyla açıklamanın zor olduğunu belirterek şu tavsiyelerde bulunuyor:

"Salatayı yedikten yarım saat sonra tekrar acıkacağınız ve kantinden bol kaşarlı ve sucuklu bir tost isteyeceğiniz ortada. Arkadaşlarınızla birlikte çıktığınız öğlen yemeğine işyerinin sorunlarını taşırsanız yediğinizden lezzet alamazsınız. Hele bir yandan işle uğraşıyor bir yandan da yemek yiyorsanız sonuç daha kötü olur. Acilen okunması gereken bir metni okurken adeta kendinizi kaybetmiş gibi atıştırmanız işten bile değildir. Bu şekilde neyi ne kadar yediğinizi anlamanız imkansızdır. Yapılacak en iyi şey, çalışma ve yemek saatlerini ayırıp, acele etmeden iyi çiğneyerek yemektir."

Beslenme uzmanları, rahatlamak amacıyla içilen kahve ya da asitli içeceklerden kaçınılmasını, bunun yerine ıhlamur, limon, nane, adaçayı ve papatya çaylarının tercih edilmesini isterken, "Günboyu içilen meşrubatlar ya da çaylar vücudun suya duyduğu ihtiyacı ortadan kaldırmaz. Ayrıca suyu bol tüketmek toksinlerin atılması ve stresin önlenmesinde de önemli rol oynar" diyorlar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>