>

DİYET

Karbonhidrat Yiyerek de Formda Kalabilirsiniz

Az yağlı ve doğru karbonhidrat seçimi ile kilo vermeniz mümkün...
 
   
 
 
     

Şişmanlık oranı artış gösterince, ülkeler tükettikleri diyetin yağ oranını düşürmüş olsalar bile, şeker ve şekerli yiyecek tüketimini arttırmış oldukları için şişmanlıkla mücadelede başarısız olmuşlardır. Benim önerim, az yağlı ve doğru karbonhidrat seçimi ile kilo vermeniz ve yaza merhaba demeniz.

NASIL BİR BESLENME?

Tam veya işlenmemiş tahıl ürünleri, taze meyveler, taze sebzeler, kuru baklagiller ve yağlı tohumlar gibi karmaşık karbonhidratların beslenmememizde ne kadar yememiz gerektiğini anlatan, kolay enerji kaynakları ile kilo vermemize yardımcı olan, vitamin ve mineralden, posadan zengin diyet sistemidir.

BESLENME PLANINDA BULUNANLAR


Sebzeler ve meyveler

Yağsız protein, balık ve tavuk, hindi eti

Düşük yağlı peynir, süt ve yoğurt

Orta düzeyde yağ. Özellikle tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar. Örneğin zeytin, zeytinyağı, ayçiçek yağı, fındık yağı, mısır özü yağı, soya yağı ve yağlı tohumlar (ceviz, fındık, badem vb)

Tam tahıllar, makarna, nişastalı sebzeler. Örneğin patates, mısır ve kuru baklagiller.

Meyveleri daha çok tercih edin: Meyve karbonhidrat içerir ama meyvedeki karbonhidratlar doğal şekerlerdir.

Kuru baklagiller: Kuru baklagilleri salatalara, haşlanmış halde veya sebzelerle karıştırarak ana yemek olarak tüketebilirsiniz. Kuru baklagiller; mercimek, kuru fasulye, kuru barbunya, soya fasulyesi, iç bakla, nohut gibi besinleri içerir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>