>

DİYET

Sevişmek Zayıflatıyor

Cinsel ilişki sırasında, koşmak kadar çok kalori harcandığını biliyor muydunuz?
 
   
 
 
     

Fazla kilolardan kurtulmak için yapılan egzersizler, koşular hep daha fazla kalori harcamaya yönelik olarak yapılır. Cinsel aktiviteler sırasında da ciddi miktarlarda enerji harcanmaktadır.

Hafif bir yürüyüşte dakikada 3 Kcal, koşuda 5 Kcal kadar enerji harcanırken, ağır sporlarda daha yüksek enerji harcanır.

Yapılan çalışmalar cinsel ilişki sırasında dakikada 6.4 Kcal enerji harcandığını ortaya koymaktadır. Cinsel aktivite sırasında hemen tüm kaslar aktif olarak çalışmaktadır. Beyin ciddi miktarlada glikoz tüketmektedir.

Ortalama 45 dakikalık bir cinsel aktivitede 250 kalori harcanır. Bu miktar eğer günlük alınması gereken 1800-2000 Kcal ile karşılaştırıldığında önemi daha iyi anlaşılır. En ağır sporlar kadar enerji harcanmasına neden olan cinsellik, düzenli yaşandığında anlamlı bir kalori harcama yolu olarak kendisini gösterir.

İyi bir cinsel yaşama sahip olmada en önemli noktalardan birisi de dengeli beslenme ve düşük yağ alımıdır. Kolesterol seviyesinin genç yaşlardan itibaren kontrol edilmesi ve istenilen seviyede tutulması sayesinde vücuttaki tüm damarlar ile birlikte, cinsel organlara giden damarlarda en yüksek kan akımını sağlayacaktır.

Dengeli beslenen ve düzenli bir cinsel yaşamı olan kişilerin genel sağlık durumu ideal olacaktır. Fazla kilo sorunları olmayacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>