>

DİYET

Zayıflamada bu yılın son yeniliği

Zayıflamada bu yılın son yeniliği Karbondioksit Üstü Lipoliz uygulaması... Ünlülere uyguladığı doğal Botoks tekniği ile tanınan Uzman Doktor Ceyda Şener, hastalarını Karbondioksit...
 
   
 
 
     

Güneş yüzünü gösterdiği anda, vücudumuzdaki fazlalıklar daha büyük bir sorun olmaya başlıyor. Bu nedenle bahar ayları zayıflayıp yenilenmek için en doğru zaman. Ünlülere uyguladığı doğal Botoks tekniği ile tanınan Uzman Doktor Ceyda Şener, hastalarını Karbondioksit yöntemi ile zayıflatıp, eritilemeyen bölgesel yağları Lipoliz ile rötuşluyor. Bize düşen ise, kusursuz bedenimizin keyfini çıkartmak...

Bikini mevsiminden önceki bahar ayları, tazelenip güzelleşmenin tam zamanı! Zayıflamak için en güzel ay olan Nisan’da, vücudunu forma sokmak için adım atanlar, Levent’teki Sculpture’ı tercih ediyor. Cilt bakımından diyete, LPG’den Botoksa her konuda medikal estetik uygulamalarının bir arada sunulduğu Sculpture Theraphy Center’da bu bahar, yılın en yeni teknikleri ile zayıflamak çok kolay. Sezonun estetik trendleri hakkında bilgi veren Uzman Doktor Ceyda Şener, son günlerde, hızlı sonuç veren ve yan etkisi olmayan tekniklerin tercih edildiğini söylüyor. Şener’e göre, en çok talep edilen uygulama ise, karbondioksit tedavisi ile hızlı ve kalıcı bir zayıflama gerçekleştirip, geride kalan ufak bölgesel yağlanmaları, lipoliz ile rötuşlamak.

Korbondioksit tedavisi, lokal yağların giderilmesinde ve deri elastikiyetinin sağlanmasında, uygulaması kolay, güvenli, basit ve hızlı bir teknik. Karbondioksit vücudumuza yabancı bir madde olmadığı için, yöntemin hiçbir yan etkisi yok. Bilindiği gibi, soluk alıp verirken dışarıya verilen karbondioksit, kanımızda da çözülmüş şekilde bulunuyor. Karboksiterapi uygulamasında da havada bulunan karbondioksit, doğadan alınıp vücudumuza verilmekte. Birbirini destekleyen yollarla çalışan metod, ilk olarak yağ hücresi duvarını kırarak yağ hücresinin yıkımını sağlayan mekanik bir etki yaratıyor. İkinci aşamada, bölgedeki kılcal damarlarda oluşan güçlü bir vasodilatasyon etki ile kan damarları açılarak bölgede daha fazla ve daha güçlü kan akımı olması sağlanıyor. Bu, daha fazla oksiyen olması anlamına gelir ki oksijen artışı vücudumuz için oldukça önemli. Çünkü oksijen, hücreler arası birikmeyi giderir, yağı yakar. Konnektif dokuda kollajen fiberlerin çoğalması ve kalınlaşması ile derinin sıkılaşmasını sağlar. Sonuç olarak yağ hücresi azaldığı için daha sıkı bir deri altı dokusu elde edilir. Haftada 2 kez olmak üzere 15 seans, 15’er dakikalık uygulama yaparak, olumlu sonuçlar almak mümkün.

Zayıflamada kalıcı sonuçlarıyla, formuna dikkat edenlerin tercihi olan Karbondioksit tedavisinin ardından herhangi bir bölgesel çıkıntı kaldıysa, kusursuz bedenler yaratmak için Lipoliz uygulaması tercih ediliyor. Bu uygulama özellikle, bölgesel yağ fazlalıkları olan, simit olarak adlandırılan bel çevresi, göbek, bacak ve diz içleri, binici pantolonu denilen iç bacak yanlarındaki bölgesel yağların içine enjekte ediliyor. Uygulamada kullanılan, soya fasulyesinden elde edilen Fosfotidil Kolin maddesi, aynı zamanda karaciğeri yenileme ve temizleme özelliğine sahip.

Lipoliz işleminde, Fosfotidil Kolin maddesi vücuda enjekte edildikten sonra, yağ hücrelerindeki zarların geçirgenliklerini değiştirerek, yağ hücrelerini mekanik olarak ortadan kaldırıyor. Hücre duvarındaki değişiklik ve erimeler sonucunda, liposuction’a benzer bir etki elde ediliyor.

Karbondioksit sonrası uygulanan Lipolizin amacı, yüksek dozlar verilmeden, 2-3 seansta, kilo veren kişi üzerinde son düzeltmeleri gerçekleştirebilmek. Ünlülerde uyguladığı doğal Botoks tekniği ile tanınan Uzman Doktor Ceyda Şener’in düşük dozlarda ve az seansta Lipoliz’i tercih etmesinin nedeni ise, uygulamanın, birkaç günlüğüne de olsa vücutta hafif kızarıklık ve ödeme sebep olan yan etkilerinden kurtulabilmek. Çünkü Soya enjeksiyonuyla gerçekleştirilen Lipoliz, doğru kullanıldığında, arzu edilen vücut güzelliğini ameliyatsız gerçekleştirebilmekte oldukça etkili. Üstelik sağladığı güzelliğin yanı sıra kolestrolü de düşürüyor.Lipoliz Nasıl Zayıflatıyor


Lipoliz Nedir?

Son dönemde, hem hanımlar hem de beyler için en çok tercih edilen bölgesel zayıflama yöntemi Lipoliz uygulamasında, etken maddesi Fosfodil Kolin olan bir ilaç kullanılmakta. Bu madde yaklaşık 7 senedir tıpta kullanılmaktadır. Yüksek kolestrolü düşürmek dışında, göz çevresi ve boyun bölgesindeki yağ bezlerine enjekte edildiğinde, yağları erittiği gözlenmiştir. Bu nedenle uygulama, vücudun bölgesel yağ fazlalıkları olan simit olarak adlandırılan bel çevresi, jinekomasti, göbek, bacak ve diz içleri, binici pantalonu denilen üst bacak yanlarındaki yağların bölgesel incelmesinde de kullanılmaya başlanmıştır. Soya fasulyesinden elde edilen Fosfotidil Kolin’in aynı zamanda karaciğeri yenileme ve temizleme özelliği olduğu da bilinmektedir.

Nasıl Etki Sağlar?

Fosfotadil Kolin, enjekte edildikten sonra yağ hücrelerindeki zarların geçirgenliklerini değiştirerek, yağ hücrelerini mekanik olarak ortadan kaldırıyor. Madde, hücre duvarında değişiklik ve erimeler yarattığı için, vücutta Liposuctiona benzer bir etki elde edilebiliyor. İnsülin iğneleri ile yağ dokusu içine enjekte edilen ilaç etkisini 3-6 hafta içerisinde göstermekte. Bu konuda Uzman Doktor Ceyda Şener’in önerisi, 4 haftada bir ve hastanın yağ fazlalığına göre ortalama 3-6 seans uygulama gerçekleştirmek şeklinde.

Lipoliz uygulanan bölgede hafif kızarıklık ve ödem görülebilir. Ancak bu belirtiler 1-2 içinde geçiyor. Dengeli beslenme uygulandığı ve egzersizle desteklendiği sürece sonuçlar uzun yıllar etkili. İçindeki bitkisel özler nedeniyle hiçbir yan etkisi olmayan bu iğneler, hem bölgesel zayıflama, hem de kolestrolü dengede tutmak için ideal.


Scupture Therapy Center
Adres: Levent Caddesi No: 42 Levent


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>