>

GÜZELLİK

Bakımsız saçlara son...

Saçlarım cansız, mat ve kuru mu görünüyor? sorularına artık son. Yapmanız gereken saçlarınızı kendi haline bırakmanız, sizinde vitamin içerikli beslenmeniz....
 
   
 
 
     
Yaz kış çevresel faktörlerin etkisiyle saçın nem dengesi bozulur. Bu etkenler kurumaya neden olur. Banyo sonrasında saçların makineyle kurutulması yıpranmaya neden olan önemli sebeplerden. Kendi halinde kurumaya bırakılan saçlarda kuruma, yıpranma, kırılma ve yanma riskleri ortadan kalkar. Bu nedenle yaz mevsimi saç sağlığını korumak için in iyi mevsim ve dikkate alacağınız önemli püf noktalarıyla yıpranan saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

* Saçlarınızın uçlarından en az bir santim kestirerek, yıpranan ölü uçlardan kurtulabilir ve saçınızın daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

* Ardından profesyonel ürünlerle saçlarınızı canlandıracak ve nemlendirecek nem maskesi uygulayabilirsiniz.

* Saçınızı güneşten korumak için güneş koruma spreyleri kullanmalısınız.

* Havuza ve denize girmeden önce bone takmalısınız. Saçlar yaz aylarında en çok havuz ve deniz suyundan etkilenerek yıpranır. Çok fazla dökülmez, ama daha çok yıpranır ve kırılır. Bu mevsimde saçların sağlığı, parlaklığı kaybolur, hassaslaşır ve incelir. Bunun için denize ve havuza girmeden önce saç koruyucusu kullanmalısınız. Ancak asıl önemli olan saçların havuz ve deniz suyuna sokulmaması.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>