>

GÜZELLİK

Cildinize doğal bakım reçeteleri

El ve ayak bakımını pahalı kozmetiklerle yapmanıza gerek yok. Sırrı: bol bol sebze, meyve, balık ve aromatik yağlar
 
   
 
 
     
BACAKLARINIZ VE ELLERİNİZ BÜYÜLESİN

Bacaklarınız sürekli ağrıyorsa, elleriniz çatlıyor, tırnaklarınız kırılıyorsa üzülmeyin. Doğru besinlerle bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte önerilerimiz:

SÜTUN GİBİ BACAKLAR

Ayaklar ve bacaklar bakımlı olmalıdır. Ayak banyoları ve masajlarla, göze hoş gelmeyen nasırlar, yorgun, şiş ayaklar ve bacaklar da kolayca tedavi edilebilir. Böyle bir davranış, yalnızca güzellik için değil, sağlık için de iyi sonuçlar verir. Bilek ve ayak şişmesinde idrar söktürücü yiyecekler bu sorunun hafiflemesine yardımcı olur. Yeşil sebzeler, meyveler özellikle de salatalık ve enginar iyi idrar söktürücülerdir. Kolunuzda küçük lekeler varsa balık yemelisiniz. Bacaklarda kramplar kalsiyum seviyesinin düşüklüğünü gösterir. Havuç, kırmızı biber, alabalık ve kavun yiyin. İsterseniz, her gün ayak banyosu veya ayak masajı yapabilirsiniz. Ama haftada en azından 1 kere uygulanması gereken bakım şöyle olabilir: Önce canlandırıcı bir ayak banyosu alınabilir, ardından, sertleşmiş deri tabakaları süngertaşı ile alınır. Sonunda da, bitkisel yağlarla rahatlatıcı bir ayak masajı yapılabilir.

HAFTADA 1 UYGULAYIN

Yorgun ayaklara: 2 damla portakal yağı, 3'er damla lavanta ve biberiye yağını sıcak suyla karıştırın. Ayaklarınızı içinde 10 dakika bekletin.

Şişmiş ise: 3'er damla lavanta yağı ve ardıç yağını, 2 damla nane yağını sıcak banyo suyuyla iyice karıştırın.

Ağrıyorsa: 3'er damla adaçayı yağı ve bergamot yağını, 2 damla ardıç yağını sıcak banyo suyuna ekleyin.

Sürekli terliyorsa: Yarım bardak susam yağı veya ayçiçeği yağı, sıcak su banyosunda (benmarin) ısıtın ve içine 5 damla oğulotu (melisa) yağı ekleyin. Yağ karışımını masajla ayaklarınıza yedirin.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>