>

GÜZELLİK

Cildinizi kışa hazırlayın....

Yeni mevsime, cildinizi peeling işlemi ile hazırlayabilir, taptaze, sağlıklı ve capcanlı bir cilde peeling ile kavuşabilirsiniz.
 
   
 
 
     
Soğuk günlere hazırlandığımız sonbahar aylarında peelingin önemi her zamankinden daha da fazla. Çünkü yaz boyu güneşe maruz kalan cildimizin üzerindeki ölü hücre tabakası kalınlaşır ve cildin tazelenme ihtiyacı artar. Kışa girerken cildin üzerindeki bu ölü hücre tabakasını temizlemek, cildi yenilemek ve doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için peeling yapmak gerekir.

Uzmanlar da cildi ölü hücrelerden düzenli olarak arındırmanın, cilt bakımının vazgeçilmez bir parçası olduğunu vurguluyor. Bu yüzden peeling, bir başka adıyla “exfoliating” sadece kışın yaklaştığı dönemde değil, yıl boyunca cilt temizliğinin bir parçası olarak hayatımızda yer alıyor.

Cildimiz yaklaşık 28 günlük dönemlerde kendini yenilemek üzere hücreler üretir ve yeni hücreleri yüzeye doğru harekete geçirir. Hücreler cilt yüzeyine yaklaştıkça sahip oldukları nemi kaybederek kurur ve deri döküntüleri haline gelir. Bu durumda tamamen “ölü hücreler” olarak adlandırılırlar. Yeni hücrelerin oluşup eski hücrelerin cildin yüzeyine doğru itilmesi sürecinde, yavaş yavaş cilt yüzeyinde ölü hücre birikintilerinden meydana gelen bir tabaka oluşmaya başlar. Cilt mat bir görünüm alır. Peeling (exfoliating) işlemi bu ölü hücre tabakasının cilt yüzeyinden arındırılmasını sağlar. Böylece cilt daha parlak daha sağlıklı bir görünüme ve ışıltıya kavuşur.

Peeling için piyasada satılan bir peeling ürününü almanız yeter. Birçok peeling ürünü fiyat açısından ekonomik olduğu kadar kullanımları da oldukça kolaydır. Küçük kum tanesine benzeyen granüller içeren bu ürünlerden bir parça elinize alıp cildinize iyice masaj yaparak sürdükten sonra durulamanız, cildinizin yepyeni bir görünüme kavuşması için yeterlidir.

Yoğun peeling genellikle cildin hassasiyetini arttırır, peeling sonucunda yüzeye çıkan genç cilt tabakasının narin yüzeyine dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle peeling sırasında kullanılan ürünün cildi ölü hücrelerden yumuşaklıkla arındırması önemlidir. İdeal peeling ürünü, cildi ölü hücrelerden arındıracak kadar güçlü ama aynı zamanda cildi yıpratmayacak kadar yumuşak olan üründür.

Peeling 3 farklı yoldan yapılabilmektedir. Mekanik olarak, kimyasal olarak, termal olarak.

Uygulaması en kolay, yani kişinin kendisinin rahatlıkla uygulayabileceği ve en çok tercih edilen peeling şekli “mekanik peeling”dir. Mekanik peeling sırasında ürün cilde masaj ile uygulanır, masaj hareketi ölü hücrelerin cildin yüzeyinden ayrılmasını sağlar. Piyasada bulunan, tüketicilerin parfümeri ve marketlerde bulabileceği ürünler, mekanik peeling için geliştirilmiş ürünlerdir. Bu ürünlerin bir kısmı sadece yüz veya sadece vücutta kullanıma yönelik iken bir kısmı hem yüz hem vücutta kullanılabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>