>

GÜZELLİK

Cilt Lekelerine Antioksidan İçeren Çözüm

Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınları cilt sağlığı için büyük tehdit oluşturuyor.
 
   
 
 
     

Uzmanlar zararlı ışınların cilt lekeleri oluşturma, cildi yaşlandırma etkilerinin yanı sıra cilt kanseri gibi pek çok zarara yol açtığına dikkat çekiyor. Ayrıca, cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak adına gerekli önlemlerin alınması gerektiği de ifade ediliyor. Cilt sağlığının korunmasında organik ve vegan ürünlerin daha etkili olduğunu belirten Laber Organik Genel Müdürü Levent Kahrıman, cilt lekeleri için antioksidan ve C vitamini yönünden zengin olan ürünlerin kullanılması gerektiğine dikkat çekti.

ORGANİK KOZMETİĞE TALEP ARTIYOR


Konuya ilişkin açıklamalar yapan Laber Organik Genel Müdürü Levent Kahrıman, “Gerçek şu ki, bizler çözümün hayati bir parçasıyız. Güneşin zararlı etkilerine gün boyu maruz kalıyoruz. Bu anlamda önlem arayışında olan tüketicilerin, sağlık bilincinin oluşması organik ürüne olan talebi artırdı. Son zamanlarda artan tüketici bilinci ile beraber kozmetik ürünlerinde hayvanlar üzerinde deney yapılmamış, vegan ve organik bileşenleriyle yenilikçi ürünler meydana getirilebilir. Değiştirilmesi gereken yasalar ve hayvan deneyi yasaklarını desteklemek için bizler de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda organik kozmetik pazarında söz sahibi güçlerden biri olmak adına titizlikle uygulamalar yürütüyoruz” diye konuştu.

VİTAMİN İÇERİKLİ ÜRÜNLER LEKE OLUŞUMUNU ENGELLİYOR


Antioksidanlar ve C vitamini, hem genel sağlık hem de cilt bakımı için büyük önem taşıyor. Daha ışıltılı bir cilt için kullanılan C vitamini leke oluşumuna neden olan melaninin üretilmesini engelliyor.

Kahrıman, “Marka olarak, uluslararası alanda yetkinliği kanıtlanmış Cosmos Organic sertifikalı ürünlerimiz ile organik ve vegan olma özelliğine dikkat çekiyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz yenilikçi formülüyle Organik Leke Karşıtı Krem, içerisinde barındırdığı antioksidan ve C vitamini ile UV hasarına karşı koruma sağlayarak oluşabilecek cilt lekeleri için kalıcı önlemler alırken renk tonunun eşitlenmesine de yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalara göre, içerisinde bulunan antioksidan cildin hasar almasını önlemesinin yanında var olan hasarın onarılmasına ve kırışıklık görünümünü azaltmaya da etki ediyor” dedi

https://www.ivanatura.com/

https://www.laberkimya.com/


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>