>

GÜZELLİK

Cilt Tipine Göre Fondöten

Hangi cilt tipine, ne tip fondöten uygulanmalı? İşte cevaplar...
 
   
 
 
     

Kusurları kapatan, yorgunluk izlerini gizleyen, cildi nemlendiren, bronzlaştırıcı, pırıltılı, vitaminli, lifting etkili, hafif yapılı fondöten ve kapatıcılar, ihtiyacınıza göre sizi baştan yaratıyorlar.

YAĞLI CİLTLER İÇİN


Cildinizdeki parlamalardan ve makyajınızı yaptıktan kısa bir süre sonra yağlı bir görünümden şikâyetçiyseniz, cildinizi matlaştıracak ürünleri tercih etmelisiniz. Bu ürünlerin temel özelliği ciltteki fazla yağı absorbe ederek cildi matlaştırması. Yağlı ciltli kadınların alternatifi su bazlı ürünler.

IŞILTILI BRONZLUK

Güneşli günlerden önce, cildinizin bronz bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız çikolata tonlarındaki fondötenleri tercih etmelisiniz. Daha canlı ve pürüzsüz bir görünüm için golden tonların

UZUN SÜRELİ KORUMA

Eğer kullandığınız fondötenin saatlerce etkisini kaybetmemesini istiyorsanız, öncelikle cildinizi tonikle temizleyip, nemlendirici sürdükten sonra uygulamalısınız.

VİTAMİNLİ KARIŞIM

Özellikle yaz aylarında cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyup, canlandırıcı bir vitamin takviyesi yapmak gerekiyor.

NEM DEPOSU


Kuru ve pul pul kabaran cildiniz, makyaja pek elverişli değilse üzülmeyin. Çünkü fondöteniniz cildinizi güzelleştirmenin yanında nemlendirme özelliğiyle de Cildinizdeki ikinci ten olacak.

DOĞAL BİR GÖRÜNÜM


Cilt makyajında pürüzsüz bir görünüm elde ederken doğallıktan da vazgeçmek istemiyorsanız, hafif ve ince yapıdaki ürünleri tercih etmelisiniz. Bu fondötenler, şeffaf etkisi ve değişik renk seçenekleriyle cildinizle hızla bütünleşecekler.

FARKLI TONLARDA GÖLGELENDİRME

Tek tip fondöten yerine, farklı tonlardaki birkaç fondöteni karıştırarak, doğal cilt renginize yakın tonları bulabilirsiniz.

KOYU RENKLİ HALKALARA KARŞI

Gözlerinizin altındaki koyu renkli bölüme, yüzük parmağınızla mercimek büyüklüğünde concealer (kapatıcı) uygulayarak, halkaları gizlemeniz mümkün. Bu ürünler gözaltına aydınlık bir görünüm kazandırırken, kusurları da kapatıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>