>

GÜZELLİK

Doğal Pigment Makyajı İle Gelen Kalıcı Güzellik

Doğal pigment makyajı nedir? Nasıl yapılır? İşte cevapları...
 
   
 
 
     

Doğal güzelliğin ölçüsü sabah uyandığında ve duştan çıktığında hala güzel görünebilen kadındır. Peki kaç kadın bu ölçüye girebiliyor? Günlük yaşam temposunda makyajın bozulmadan korunması çok zordur. Kişisel bakımına özen gösteren bayanlar için Çiğdem Estetik doğal ve kalıcı güzelliğin anahtarını sunuyor.

Son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları artıran ve yüz hatlarını belirginleştirip, kusurları kapatan Pigment Makyajı ile kalıcı doğal güzelliği yakalamak artık hayal olmaktan çıkıyor. Herkesin bildiği kalıcı makyajdan oldukça farklı olarak pigment makyaj tattoo dövmesiyle yapılmıyor. Kullanılan makinenin özelliğinden, uygulama tekniklerine kadar özel pigment makyaj, 1940 yılından bu yana tıbbi ve estetik amaçlı kullanılmakta olan mikro pigmantasyon tekniği ile derinin üçüncü katmanına kadar işleyen “tattoo” işleminin aksine, derinin sadece ilk katına işliyor ve kanama yapmıyor.

Pigment makyaj uygulamasının öncülerinden olan uzman estetisyen Çiğdem Çaycı’ya konuyla ilgili tüm merak edilenleri sorduk.

PİGMENT MAKYAJIN DİĞER KALICI MAKYAJ SİSTEMLERİNDEN FARKI NEDİR?

Aslı aynı olan hiçbir özelliği yok diyebilirim. Öncelikle kullandığımız makine farklı. Yurtdışından gelen özel sistem ile pigment makyaj piyasadaki klasik tattoo boyalarıyla yapılmıyor ve hiçbir renk değişimine uğramıyor. Bitki köklerinden elde edilen pigment yani kıl folikülü ile uygulanıyor.

HERKES BU MAKYAJI YAPTIRABİLİR Mİ? HERHANGİ BİR ALERJİSİ YA DA HASTALIĞI OLANLARA DA UYGULANABİLİYOR MU?

Doğal bitki köklerinden yapıldığı için hiçbir alerji riski taşımıyor. Bu yüzden herkes rahatlıkla yaptırabilir.

PEKİ PİGMENT MAKYAJ YAKLAŞIK OLARAK SURATIMIZDA KAÇ YIL KALIYOR?

5-6 sene boyunca hiçbir renk değişimine uğramadan ve silik bir görüntü olmadan kullanılıyor.

PİGMENT MAKYAJ SURATIMIZDA HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİYOR?

Kaş ve kirpiklerin gür görünümü sağlayıp, yoğunluk veriyoruz. Surata allık olarak da uygulanabiliyor ve allık oldukça talep görüyor diyebilirim. Bunun dışında dudaklarda ve tüm yara izlerinin kapatılmasında sıklıkla kullanıyoruz.

YAKLAŞIK OLARAK KAÇ SEANS DA KALICI GÜZELLİĞİ ELDE EDEBİLİYORUZ?

Elbette kişiye göre değişiyor ama ortalama olarak 2 seansta istenilen görüntü elde ediliyor. İkinci seansta rötuş yapıp bundan ücret almıyoruz.

Kişinin saç, göz, ten rengi ve yüzünün anatomisi göz önüne alınarak yapılan ve son derece doğal olan pigment makyaj ayrıcalığını yaşamak için Çiğdem Estetik’e uğramayı unutmayın.

Telefon: (0212) 296 96 73
Adres. Şair Nigar Sok. No: 8 D: 5 Valikonağı - İstanbull
Web. www.cigdemestetik.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>