>

GÜZELLİK

Dudaklarınıza Bahar Bakımı

Sağlıklı ve bakımlı dudaklara sahip olmak istiyorsanız haberimizi mutlaka okumalısınız.
 
   
 
 
     

Dolgun ve biçimli dudaklara sahip olmak ise her zaman bir avantaj olarak düşünülür. Hem bakımlı hem de güzel görünümlü dudaklar için özellikle mevsim değişikliklerinde daha dikkatli davranmak gerekiyor. Kışın soğuk havalarda, yazın ise sıcaklarda dudaklarda kurumalar olabileceğinden önlem almak önemli. Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız öncelikle kuruma ve çatlamalara karşı yanınızda sürekli lipstick taşımalısınız. Özellikle yaz aylarında özel bir bakım isteyen dudaklarınızın çatlamamaları için onları mümkün olduğunca nemlendirmelisiniz. Bu konuda en büyük yardımcınız çeşitli markalarda üretilen dudak koruyucuları olacaktır. Krem ya da jel kıvamında olan bu koruyucular gün boyu hem dudaklarınızı nemlendirir hem de koruma sağlar.

MAKYAJ YAPARKEN DUDAKLARA DİKKAT

Makyajınız ne kadar iyi olursa olsun eğer rujunuzu çatlak dudakların üzerine sürdüyseniz, hiç de hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır. Dudaklardaki çatlakları da makyajla kapatmanın imkanı yoktur. Özellikle sıcak havalarda ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yapmalısınız. Bazı pudralı rujlar güzel görünmelerine rağmen dudakları kurutabilir.

GÜNEŞTEN KORUMAK İÇİN...

Geride kalan uzun bir kışın yorgunluğunu atmak için birebir ilaç olarak düşünülen yaz ayları, vücudumuzun her bölgesinde olumlu etki yaratmayabiliyor. Herşeyin olduğu gibi güneşin de fazlası kötü sonuçlar doğuruyor. Bundan nasibini alanlar arasında ise dudaklarımız yer alıyor.  Uzman, güneş ışınlarının, cildin en hassas yapısı olarak adlandırılan mukoza yapısında birçok soruna yol açabileceğini belirtiyor.Yüzdeki en hassas bölge olan dudakta, hem ileride oluşacak kırışıklıkları hem de güneşin sebep olacağı zararları önlemek için güneşe çıkmadan yarım saat önce uygun bir lipstick kullanmanın büyük yararı bulunuyor. Güneş koruyucuları etkilerini 4-5 saat sürdürebiliyor. Uzun süreli güneşe maruz kalındığında koruyucuyu 4-5 saatte bir yinelemek gerekiyor. Havuz ya da denize girildiğinde de koruyucular etkilerini kaybediyor. Bu durumda da kreminizi yinelemeniz faydalı oluyor. Mukoza yapısı güneşten dolayı nemini kaybedince dışarıdan uygun nemlendiricilerle kaybolan nemi vücuda tekrar kazandırııyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>