>

GÜZELLİK

Estetik artık tarih mi oluyor?

Yiyeceklerinize dikkat edip bol bol balık tüketerek cildinizi koruyabilir, kırışıklıklara karşı koyabilirsiniz.
 
   
 
 
     

Protein Hücreleri Yeniliyor

YAŞIN ilerlemesiyle yüzde kırışıklıklar meydena gelmeye başlar. Yaşlanma nedenleri araştırılırken, cildin yaşlanmasını engelleyebilmek için proteinin hücre yenilenmesini sağladığı belirlendi. Alınan protein sindirilirken, yapıtaşı olan aminoasitlere parçalanarak hücrelerin kendilerini yenilemeleri sağlanıyor. Vücudunuz gibi cildinizin de sağlığını korumak, yaşlanma etkilerini azaltabilmek için izleyeceğiniz en iyi yol beslenmenize dikkat etmekten geçiyor.


İdeal Beslenme Programı

KIRIŞIKLIKLAR için uygulayacağınız beslenme programında sağlığınız açısından da dengeyi koruyabilmek için daha çok tavuk, hindi göğsü, balık ve yumurtanın beyazını tercih edebilirsiniz. Vücudunuz ve cildiniz için besin sırasında ilk sırada olan balığı mönünüzden eksik etmeyin. "Balık, genç kalmanın da sırrı" diyebiliriz. Balığı diğer proteinli besinlerden ayıran fark içerisinde bulunan yağın türü ve yağ asidi miktarıdır. Ayrıca protein kaynağı balık, vitamin ve mineraller açısından zengin bir besindir.


Yaşlanma Etkilerine Karşı

BALIK kalori açısından da yüksek değerlere sahip değildir. Ayrıca balıkta bulunan yağın doymuş yağ ile kalitesi aynıdır. Temel aminoasitler içeren her tür balıkta bulunan protein, kolayca sindirilir. Yaşlanma etkilerine karşı koyarak, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olan zengin protein kaynağı balık, her yaştan insan için mükemmel bir besin kaynağıdır. Deniz ürünleri protenin yanı sıra, sağlıklı gelişmek ve büyümek için vücuda gerekli potasyum, kükürt, magnezyum, kalsiyum, fosfor, florin, selenyum, bakır, çinko, iyot gibi mineralleri ve B vitaminini sağlar. Balıkta kolestrol oranı genelde düşüktür. Deniz ürünlerinde az miktarda iyi yağ bulunuyor.

Papatya
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>